Široká nabídka DVB-T antén

Nova a Prima rozšíří nativní HD a spustí další HD kanály

| redakce | Tisk

Provozovatelé českých komerčních skupin Nova a Prima hodlají navyšovat počet pořadů v nativním HD formátu na stávajících programech a též chystají spustit další programy v HD rozlišení.

"Dlouhodobě se snažíme získávat všechny materiály v té nejvyšší dostupné kvalitě. Většina původních programů skupiny Nova se už dnes v nativním HD vyrábí," uvedla na dotaz webu Živé.sk PR manažerka skupiny Nova Ivana Chodurová. Pořady vyráběné v externích produkcích se připravují na přechod do HD.

Vedle rozšíření nativního HD obsahu se diváci Nova Group dočkají dalších stanic v HD rozlišení. Stávající nabídka Nova HD, Nova Cinema HD, Nova Sport HD a Fanda HD rozšíří o programy Smíchov HD a Telka HD. Odstartovat by měly již v příštím roce a objeví se v nabídce platformy Skylink.

"Vlastní tvorba je natáčena i vysílána v HD. Při akvizicích se postupně snažíme vyměňovat existující verzi za novější v HD rozlišení," informovala web Živé.sk vedoucí PR a komunikace Prima Group Marie Fianová.

Skylink zatím šíří Prima HD a Prima COOL HD. Během roku 2015 se v této platformě mají objevit i stanice Prima LOVE HD a Prima ZOOM HD, které zatím v HD nevysílají. Termín startu ale zatím nechce Prima prozrazovat.