Quantcast

HBO uvede minisérii podle knihy J. K. Rowling - Prázdné místo

| redakce | tisk

Kompletní minisérie Prázdné místo na motivy stejnojmenného bestselleru J. K. Rowlingové bude na HBO GO k vidění už 9. března, tedy s bezmála dvouměsíčním předstihem oproti televizní premiéře na HBO v Čechách I v USA. První část bude navíc na HBO GO přístupná všem návštěvníkům zcela zdarma a bez registrace.

Pokud jde o televizní premiéru, uvedení prvního a druhého dílu je naplánováno na středu 29. dubna ve 20:00. Třetí díl bude následovat o den později, tedy ve čtvrtek 30. dubna ve 20:00.

Minisérie PRÁZDNÉ MÍSTO pojednává o zdánlivě idylickém anglickém městečku Pagford. To se sice pyšní dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, avšak za touto fasádou se skrývá město ve válce - bohatých proti chudým, mladých proti starým, manželek proti manželům, učitelů proti žákům. Uvolnění místa v městské radě po úmrtí jednoho z jejích členů se stává katalyzátorem všech animozit a vášní.

HBO uvede minisérii podle knihy J. K. Rowling - Prázdné místo
▲ HBO uvede minisérii podle knihy J. K. Rowling - Prázdné místo

Mezi členy početného hereckého obsazení této rozsáhlé ságy jsou: Rory Kinnear (Penny Dreadful) v roli Barryho, oblíbeného člena městské rady, jehož smrt rozpoutá řadu změn; na Emmy® nominovaný Michael Gambon (představitel Brumbála z Harryho Pottera) v roli zarputilého předsedy obecní rady Howarda; Julia McKenzieová (Zápisky o skandálu) v roli Howardovy manželky a intrikánky Shirley; Monica Dolanová (Vrahova důvěrnice) v roli Barryho empatické kamarádky Tess; Simon McBurney (Kouzlo měsíčního svitu) v roli Tessina manžela Colina, který je přemluven ke kandidatuře ve volbách; Rufus Jones (Hunderby) v roli dalšího z kandidátů Milese; Keeley Hawesová (Line of Duty) v roli Milesovy koketní manželky Samanthy a v neposlední řadě i nové tváře Joe Hurst a Abigail Lawrieová v roli puberťáků Andrewa a Krystal, kteří jsou hluboce zasaženi Barryho smrtí.

Románu Prázdné místo, v němž se J. K. Rowlingová poprvé zaměřila na dospělé čtenáře, se od jeho vydání v roce 2012 prodalo po celém světě více než 6 milionů výtisků.

Seriál Prázdné místo vznikl v koprodukci se společností BBC. Producentem je nezávislá produkční společnost Bronte Film and Television, kterou vede Rowlingová společně se svým dlouholetým literárním agentem Neilem Blairem. Oba se na seriálu podíleli jako výkonní producenti, společně s Paulem Trijbitsem (Zachraňte pana Bankse) a Rickem Senatem. Autorkou scénáře je Sarah Phelpsová (The Crimson Field), režisérem Jonny Campbell (In the Flesh) a producentkou Ruth Kenley-Lettsová (The Hour).

zdroj: HBO

Reklama
Vybrané články