Quantcast

Telekarta nebude poskytovat bezplatný přístup k programům

| redakce | tiskobrázek k článku: Telekarta nebude poskytovat bezplatný přístup k programům

Orion Express, třetí největší operátor placené satelitní televize v Rusku, ohlásil připravované změny v cenové politice a v balíčcích. Jsou spojeny s novým zákonem o povinném poskytování 20 ruských kanálů, které jsou šířeny ve dvou pozemních digitálních TV multiplexech.

Pozitivním dopadem nového zákona pro klienty je zařazení programů Mir a Sport Plus do služby Telekarta. Letos 1. listopadu odstartuje v Rusku program s názvem Match TV, který nahradí stanici Rossija 2. Není známo, co bude se stanicí Sport Plus. Existence dvou stanic nedává smysl.

Další dobrou zprávou pro zákazníky je šíření všech 20 hlavních ruských programů v DVB-S/MPEG-2. V současné době operátor poskytuje některé stanice jako TV Centr, OTR či Spas v DVB-S2 multiplexech v MPEG-4. Znamená to, že jsou dostupné je s novějšími přijímači.

Špatnou zprávou pro klienty je, že navzdory deklarovaného "bezplatného" přístupu k základním programům budou klienti muset platit měsíční poplatek ve výši 75 rublů (cca 32 Kč měsíčně) nebo roční poplatek ve výši 600 rublů (cca 252 Kč ročně). Poplatek je zaveden z důvodu nákladů vynaložených provozovatelem - například s pronájmem satelitní kapacity a šířením televizních signálů.

Změny v nabídce Telekarta vstoupí v platnost 1. října 2015.

Televizní domácnosti, které kombinují příjem programů ze satelitu s pozemním, víceméně nebudou muset platit poplatky. Z pozemních vysílačů budou moci sledovat 20 programů zcela zdarma a ze satelitu dalších zhruba 10 programů a to FTA. Pro příjem tedy nebudou potřebovat ani dekódovací kartu.

Telekarta je distribuována přes satelity Horizons 2 / Intelsat 15 (85°E) a Express AM5 (140°E). Nabídka je zakódována systémem Conax.

zdroj: obob.tv, satkurier.pl

Reklama
Vybrané články