Široká nabídka DVB-T antén

28,2E: Horror Channel ukončil vysílání do Evropy

| redakce | Tisk

Britská verze filmového kanálu Horror Channel zastavila distribuci svého programu do Evropy. Stanice ukončila volné vysílání v evropském svazku na satelitu Astra 2G. Vysílání pokračuje na stejné pozici ale na sousední družici Astra 2F v britském svazku.

Změnou satelitu, transpondéru a vysílacího svazku se zásadně změnilo pokryté území Evropy. Na satelitu Astra 2F používá britský svazek (UK beam), který poskytuje regionální pokrytí britských ostrovů a mimo toto území signál postupně slábne.

Britský svazek je možné bez větších problémů přijímat například v severní Francii. Ve střední Evropě je již situace značně komplikovaná a k tomu přispívá i poměrně nepříznivé FEC 5/6.

Horror Channel je stanice určená pro fanoušky hororů, mystery a fantasy tvorby. Šlo o jediný bezplatný kanál, který bylo možné sledovat v celé Evropě na parabolách malých rozměrů.

technické parametry - Horror Channel:

• Astra 2F (28,2°E), freq. 11,344 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK

Vedle Horror Channel se na stejnou vysílací frekvenci přesunuly i stanice CBS Action (dříve 11,385 GHz, pol. H) a CBS Reality (původně 11,425 GHz, pol. V).