Široká nabídka DVB-T antén

RealVU - ruská DTH platforma v Bangladéši

| redakce | Tisk

Společnost Beximco Communications plánuje v dubnu 2016 spustit první satelitní DTH platformu v Bangladéši. Platforma s názvem RealVU bude zpočátku dostupná ve městech a metropolitních oblastech ze satelitu ABS 2 (75°E).

RealVU je společný podnik Beximco a ruské investiční firmy GS Group. Předsedou Beximco Communicatiuonsl je Rus - Dmitrij Lapinskij.

Služby DTH platformy v Bangladéši budou stát asi BDT300 (cca 3,83 USD) měsíčně. Platforma chce abonentům nabízet více než 100 programů, z toho má být 5 v HD rozlišení. V nabídce bude více než 26 lokálních programů a také řada mezinárodních stanic.
Obrázek k textu: RealVU - ruská DTH platforma v BangladéšiObrázek k textu: RealVU - ruská DTH platforma v Bangladéši

Cena přijímače RealVU zatím nebyla zveřejněna.

Bangladéšská vláda udělila licenci pro DTH platformu již v prosinci 2013. RealVU má odstartovat v polovině dubna 2016.

Platforma RealVU zahájila technické testy na satelitu ABS2 (75°E) a to na třech transpondérech - na kmitočtech 12,348 GHz, pol. V, 12,408 GHz, pol. V a 12,468 GHz, pol. V. Celkem se zde vysílá přes 40 programů, z toho 2 jsou FTA. Transpondéry používají jihovýchodní svazek satelitu ABS2, který pokrývá území od středního Turecka až po Japonsko a od Indonésie až po Kazachstán a Mongolsko. Příjem transpondérů není v Evropě možný.

technické parametry a šířené programy:

• freq. 12,348 GHz, pol. V:
SAUDI ARABIAN TV 1, B4U MUSIC, ZING - ZEE ETC BOLYWOOD, DD NATIONAL, DD BANGLA

• freq. 12,408 GHz, pol. V:
NTV, Ekushey, MY TV, Independent TV, Channel 9, Boishakhi TV, Buoy TV, Mohona TV
Asian TV, Jamuna TV, Peace TV Bangla, SATV, Channel I, Ekattor TV, Tara Music, Dhoom Music, Ctvn Akd Plus, Aakash Aath, Sangeet Bangla, Al Jazeera English, Ruposhi Bangla, ATN Bangla, Somoy TV, ATN NEWS, Bangla Vision, Channel 24, Gaan Bangla, NHK, CCTV9, Deepto TV, Music India, Maasranga TV

• freq. 12,468 GHz, pol. V:
ASIAN TV HD, SA TV HD, GAAN BANGLA HD, DEEPTO TV HD, EKATTOR TV HD.

zdroj: satkurier.pl