Quantcast

Skončí programy Canal+ ve Francii?

| redakce | tisk

Vincent Bolloré, předseda Canal+, pohrozil, že ve Francii skončí prémiové placené programy CANAL+, pokud se nezlepší jejich hospodářské výsledky v příštích měsících.

Na valné hromadě Canal+ Group Bolloré varoval, že Canal+ Group by mohla skončit s programy Canal+ a soustředit se na své distribuční aktivity (CanalSat, Canal Overseas, StudioCanal) s beIN Sports, s nímž vyjednává o pokračování exkluzivní distribuce sportovních přenosů.

"Pokud Canal+ bude ztrátový, nebudou existovat žádné stanice Canal+," řekl. V roce 2015 zákaznická základna pay-tv Canal+ se výrazně snížila a dosáhla ztráty 264 milionů eur. Prognózy naznačují, že bez nápravných opatření mohou ztráty v letošním roce se vyšplhat až na 400 milionů eur.

Bolloré odhaduje celkové dluhy skupiny na 1 miliardu eur, nicméně stále věří, že Canal+ je klíčovým faktorem v plánu Vivendi stát se přední skupinou obsahu v Evropě.

Bezplatný zpravodajský kanál ve Francii I-Télé může letos vytvořit ztrátu 25 milionů eur (v roce 2015 byla ztráta 20 milionů eur). Lepší výsledky dosahují bezplatné francouzské stanice D8 a D17, které budou na podzim přejmenovány na C8 a C17.

zdroj: Advanced television

Reklama
Vybrané články