Mňam TV a Mňau TV končí v DVB-T

| redakce | tisk

Tématické programy Mňam TV a Mňau TV již brzy nebudou dostupné na klasickou televizní anténu. Nový majitele těchto stanic, společnost S&P Broadcasting, rozhodl o stažení obou programů z pozemního vysílání.

Majitel těchto stanic nevidí potenciál v DVB-T a hodlá se dále soustředit na satelitní a kabelové vysílání. To ve své podstatě znamená, že stanice nebudou platit za kapacitu a distribuci v multiplexu 4 ale naopak vybírat poplatky od kabelových a satelitních operátorů za jednotlivé diváky. Nový způsob distribuce může výrazně snížit provozní náklady ale na druhou stranu i zvýšit výnosy. Píše o tom RadioTV.cz.

"Okolní státy mají terestriální vysílání zastoupeno minimálně, antény jsou již v České republice spíše přežitkem, pro televizní kanály velmi nákladným, proto jsme se rozhodli z multiplexu odejít," uvedl Pál Milkovics ze společnosti S&P Broadcasting. Programy prostřednictvím pozemních vysílačů sleduje zhruba polovina domácností v České republice.

Kanály Mňam TV a Mňau TV vysílají v multiplexu 4 u společnosti Digital Broadcasting. Stanice gastronomická a lifestylová Mňam TV je vysílána celoplošně, zatímco Mňau TV vysílá jen v některých regionech, které nemají vlastní regionální stanici na pozici vyčleněné pro regionální vysílání. Přitom Mňau TV vysílala původně celoplošně. Omezení pokrytí přišlo až se startem nové stanice JOJ Family.