CryptoBox 800 UHD

Vánoce na ČT art ve jménu hudebních velikánů

| redakce | tisk

Pavarottiho recitál s Levinem, muzikál Andrewa Lloyda Webbera Láska nikdy neumírá i šansoniérka ZAZ či Pavel Šporcl. Kulturní program České televize odvysílá v průběhu Vánoc šestnáct televizních premiér.

A na Nový rok také již tradičně přímý přenos Novoročního koncertu České filharmonie z pražského Rudolfina.

Ač by se mohlo zdát, že má ČT art již týden dárků pro letošní rok za sebou, opak je pravdou. Na Vánoce našim náročným kulturním divákům nabídneme šestnáct premiérových koncertů, dokumentů, speciální vysílání k narozeninám osobností, orchestrů, divadel i operních domů a také přímý přenos Novoročního koncertu České filharmonie z Dvořákovy síně,“ představuje sváteční vysílací schéma výkonný ředitel ČT art Tomáš Motl.

Vánoční premiéry odstartuje koncert Českého symfonického orchestru pod taktovkou italského dirigenta Marcella Rota, který rozezvučil Obecní dům slavnými hity od Hollywoodu po Barrandov (Filmové Vánoce). Filharmonie Bohuslava Martinů oslaví na programu ČT art své 70. výročí, hudební virtuos Pavel Šporcl ve svém recitálu My Violin Legends zase přiblíží klasickou hudbu co nejširšímu okruhu posluchačů.

Neošansoniérku Isabelle Geffroy zachycuje snímek ZAZ na cestě, Biréli Lagrène Quartet představí triumfální vystoupení z roku 2012, Pavarottiho recitál s Levinem se zaměřuje na nejkrásnější melodie italského vokálního repertoáru. Mezi premiérovými vánočními koncerty zazní i Sto let Metropolitní opery, galavečer Černá hvězda nad Gongem představující ostravské hudební nebe, koncerty z Birminghamu (Michael Ball: Hrdinové) či z newyorského Lincolnova centra (Tony Bennett & Lady Gaga: Live!).

Na obrazovkách ČT art se objeví i baletní inscenace francouzského choreografa Rolanda Petita Rendez-vous, komická opera Wolfganga Amadea Mozarta s jubilantkou Editou Guberovou (Cosi fan tutte Edita Gruberová - 70 let), či Jakub Hrůša versus Věc Makropulos Leoše Janáčka. Na legendárního Fantoma opery naváže muzikál Andrewa Lloyda Webbera Láska nikdy neumírá a 50. výročí vzniku Studia Ypsilon připomenou premiérové díly cyklu Legenda Studio Ypsilon o osudech divadla.

zdroj: ČT