Quantcast

NBA díky spolupráci s Nova Sport uspořádá Czech Heritage Night

| redakce | tisk

Příchod Tomáše Satoranského do NBA otevřel nové možnosti spolupráce mezi nejprestižnější basketbalovou ligou světa a stanicemi Nova Sport. V neděli 5. března se poprvé v historii uskuteční speciální Czech Heritage Night.

Předzápasový program unikátního zápasu mezi Washingtonem Wizards a Orlandem Magic bude totiž přímo ve Washingtonu zaměřen na české kulturní dědictví. Při této příležitosti chystá Nova Sport speciální Český večer NBA.

Jsme moc rádi, že se nám díky dlouhodobé spolupráci s NBA podařilo společnými silami zorganizovat něco tak mimořádného, jako je Czech Heritage Night. Je to zlomový okamžik nejen pro fanoušky basketbalu, ale pro celou Českou republiku. Z toho důvodu jsme se rozhodli připravit speciální tříhodinový blok, který je věnovaný české stopě v nejprestižnější basketbalové lize světa,“ říká vedoucí sportovního programu skupiny Nova Dušan Mendel.

NBA díky spolupráci s Nova Sport uspořádá Czech Heritage Night
▲ NBA díky spolupráci s Nova Sport uspořádá Czech Heritage Night

Verizon Center se v první březnovou neděli přemění v malou českou enklávu. Všichni diváci uslyší českou hudbu, budou moci ochutnat některé z českých specialit nebo se dozvědět něco o české kultuře. Nova Sport totiž na akci spolupracuje také s velvyslanectvím České republiky, které řídí program přímo ve Washingtonu. Kromě diváků přímo ve Washingtonu si tento historický okamžik budou moci vychutnat také diváci Nova Sport 1.

Na rozšiřování dobrého jména NBA má zájem také Česká Basketbalová Federace. „Jsme rádi, že téma NBA jako globálního reprezentanta basketbalu dostává v programu tolik prostoru. Je dobře, že značka NBA je v ČR stále více na očích. Nesmíme zapomenout ani na českého reprezentanta Tomáše Satoranského, který je významným ambasadorem českého basketbalu v zahraničí,“ poukázal na službu NBA ve prospěch propagace basketbalu generální sekretář ČBF Michal Konečný.

Zápas mezi Washingtonem Wizards a Orlandem Magic bude vyvrcholením celého basketbalového večera. Stanice Nova Sport 1 nabídne speciální Český večer NBA, kde kromě studií se zajímavými hosty bude k vidění také unikátní dokument o Tomáši Satoranském Cesta do NBA a mnoho dalšího. Český večer NBA začíná v neděli 5. března ve 20:00 na Nova Sport 1. Stanice Nova Sport navíc k tomuto milníku pořádají akci na podporu sledovanosti napříč celou Českou republikou. Milovníci basketbalu si tak mohou užít nezapomenutelný večer nejen před obrazovkou.

zdroj: NS

Reklama
Vybrané články