Široká nabídka DVB-T antén

Italská Serie A chce vlastní fotbalový kanál

| redakce | Tisk

Nejvyšší italská fotbalová soutěž Serie A zvažuje spuštění vlastního placeného fotbalového kanálu. S myšlenkou přišlo vedení Serie A po neúspěšném tendru na vysílací práva na Serii A pro sezóny 2018 až 2021. Tendr byl prohlášen za neplatný. Žádný subjekt neměl o práva zájem.

Jak uvedla světová sportovní organizace iSport Connect, předseda UC Sampdoria, komisař Serie A a majitel FC Torino byli mezi prvními, kteří požadovali vytvoření samostatné vysílací sítě, která by vysílala všechny zápasy.

"Výhody by byly zřejmé. Fotbal je totiž hlavním důvodem, proč si lidé objednávají placenou televizi," řekl majitel FC Torino, Urban Cairo. Italové by se chtěli inspirovat ve Španělsku. "La Liga to již dělá a dosahuje vynikajících výsledků," dodává.

Ve Španělsku je téměř každý zápas ze řádné sezóny odvysílán na LaLiga TV, prémiové vysílací sítě produkované společností Mediapro, vysílací práva získala společnost beIN Media. Jednotlivé dohody byly pak uzavřeny s operátory pay-tv a telekomunikačními společnostmi, které nabízejí program beIN LaLiga ve svých sportovních balíčcích.

zdroj: Rapid TV News