Quantcast

Viasat Nature si připomíná den zvířat

| redakce | tisk

Díky vědeckému výzkumu víme, že jsme schopni připravit naší planetu do roku 2020 o třetinu divoce žijících zvířat. Jde o součást masového vymírání, které ničí svět přírody, na němž závisí existence lidstva.

Kanál Viasat Nature si proto ve středu 4. října 2017 připomíná významnou každoroční událost, Světový den zvířat, a věnuje svůj celodenní program těm nejlepším pořadům, představujícím některé z nejohroženějších druhů planety včetně goril, pand, tygrů, lvů a ledních medvědů.

Viasat Nature si připomíná den zvířat
▲ Viasat Nature si připomíná den zvířat

Viasat Nature, televizní kanál, který přináší nejen objevné pořady ukazující dechberoucí místa a tvory ze světa přírody, ale také naučné a mnohdy alarmující pořady o stavu naší přírody, podporuje misi Světového dne zvířat snahou přiblížit veřejnosti život zvířat, pozvednout jejich postavení a zlepšit jejich životní podmínky Proto si na Světový den zvířat připravil kanál Viasat Nature maraton vzdělávacích dokumentů o ohrožených druzích zvířat.

Viasat Nature si připomíná den zvířat
▲ Viasat Nature si připomíná den zvířat

Diváci budou moci sledovat například dokument Malé pandy, film, který sleduje tři pozoruhodná centra pro pandy v Číně a dokumentuje vyrůstání nejroztomilejších malých pand na světě, nebo pořad Horská gorila, zahrnující intimní záběry poslední zbývající divoké populace stejnojmenného velkého lidoopa v jejím vysoko umístěném útočišti: ve rwandském národním parku Virunga a ugandském neprostupném lese Bwindi. Nebude chybět dokument Město ledních medvědů, kde se medvěd setkává s člověkem ve výjimečném seriálu, který sleduje migraci tisícovky ledních medvědů malým severským městem Churchill v Manitobě s populací čítající jen 900 lidí, nebo Tygři v domě, příběh Spota a Stripa, dvou roztomilých tygřích mláďat, která se jednoho dne stanou součástí rozmnožovacího programu, a mnohé další pořady.

Viasat Nature si připomíná den zvířat
▲ Viasat Nature si připomíná den zvířat

Na Světový den zvířat bude mít ve večerních hodinách premiéru také nový seriál Velké migrace, Seriál sleduje dobrodruha Bena Fogla a jeho téměř roční misi, při které doprovází tisíce pakoňů na 650 kilometrů dlouhé cestě z rodných plání a zalesněných území obdobím dešťů a páření k nebezpečným místům přechodu řeky Mara. Na cestě se Ben setká s lidmi, jejichž minulost a přítomnost se proplétá s touto každoroční výpravou, od naháněčů dobytka, lovecké kmeny Masajů a Hadzů po farmáře, kteří čelí slonům, jež jim ničí úrodu, a ozbrojené správce parků bojujícími s pytláky.

Připojte se s námi k události Světový den zvířat a sledujte maraton dokumentů, který začíná 4. října od šesté hodin ranní do půlnoci. Nemusíte se bát, že nestihnete všechny pořady, celá řada bude zopakována v neděli 8. října.

zdroj: Viasat

Reklama
Vybrané články