Široká nabídka DVB-T antén

Francouzský kanál 8 Mont Blanc HD skončil na satelitu

| redakce | tisk

Počet francouzských FTA kanálů na družici Eutelsat 5 West A 5°W) stále klesá. Další stanice, která se rozhodla ukončit bezplatnou distribuci je regionální televize 8 Mont Blanc HD.

Stanice byla šířena ve vysokém rozlišení (HDTV) na kmitočtu 12,564 GHz, pol. V, SR 29950, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK. Nyní se na těchto parametrech vysílá informace o ukončené distribuci na základě rozhodnutí vysílatele.

Kanál 8 Mont Blanc přešel do HD na pozici 5°W v polovině března 2017. Nic nenapovídalo tomu, že provozovatel brzy ukončí satelitní distribuci. V případě francouzských regionálních stanic je to již obvyklé. V posledních letech skončily na pozici 5°W programy GrandLille.TV, Normandie TV, TéléGrenoble Isére, Mirabelle TV či Télé Locale Provence. Na satelitu ještě vysílá program Vosges TV.

Vedle toho v listopadu 2016 ukončily FTA vysílání veřejnoprávní televizní stanice France Télévisions (France 2, France 3, France 4, France O a franceinfo). Všechny jsou nyní zakódované v systému Viaccess. Ze stejné družice jsou tyto programy šířeny FTA už jen v režimu multistream.

8 Mont Blanc je nyní dostupný ve Francii v telekomunikačních sítích ADSL a také u kabelových operátorů a v pozemní síti ve vybraných regionech.

zdroj: satkurier.pl