Široká nabídka DVB-T antén

Eleven Sports plánuje spustit 6 nových kanálů

| redakce | tisk

Eleven Sports chystá v Portugalsku spuštění dvou celodenních sportovních kanálů v HD a také čtyř doplňkových programů, které budou aktivní jen v době speciálních sportovních akcí.

Nová stanice zahájí vysílání 15. srpna 2018 během finále Superpoháru UEFA mezi týmy Real Madrid a Atletico Madrid.

Měsíční předplatné stanic Eleven Sports v Portugalsku bude činit kolem 10 eur s možností slevy při objednání ročního předplatného.

Provozovatel kanálů Eleven Sports získal vysílací práva pro portugalské území pro Ligu mistrů UEFA a také řady evropských fotbalových lig (španělskou, francouzskou, německou a belgickou) a fotbalové poháry v Německu a v Belgii.

Generální ředitel Danny Menken pro portugalský týdeník Expresso uvedl, že firma jedná s národními vysílacími skupinami RTP, SIC a TVI. Součástí licence je totiž podmínka, že některé zápasy Ligy mistrů UEFA se musí objevit na bezplatném programu. Zároveň dodal, že Eleven Sports nemá v úmyslu poskytovat sublicenci práv na přenosy, které zakoupil.

Eleven Sports již uzavřel distribuční smlouvu s kabelovým operátorem Novo a v současné době jedná s dalšími televizními operátory. Menken očekává, že dohodu "v nadcházejících týdnech".

Spuštěním kanálů Eleven Sports přinese na portugalském trhu sportovních kanálů přirozenou konkurenci. Doposud na trhu dominovaly placené kanály SportTV, které společně vlastnily Vodafone, Meo a NO s Olivedesportos.

zdroj: satkurier.pl + Eleven Sports/Expresso