Široká nabídka DVB-T antén

Mir HD - další ruský kanál dostupný v HD rozlišení

| redakce | tisk

Na satelitu ABS 2A vysílá další bezplatný ruský kanál ve vysokém rozlišení (HDTV). Provozovatel stanice Telekanal Mir spustil svůj kanál v HD kvalitě. Jde v pořadí o třetí HD program z televizní skupiny Mir.

Provozovatel dříve poskytoval stanici Mir HD, která přinášela výhradně obsah v nativním HD rozlišení a šlo tedy o jiný program než v klasickém SD rozlišení. S ohledem na další plány vysílatele došlo k přejmenování původní stanice Mir HD na Mir Premium HD. Nové jméno stanice lépe koresponduje s poskytovaným obsahem.

V pořadí druhým programem Mir v HD byla zpravodajská stanice Mir 24. Vysílání Mir 24 HD je dostupné FTA na satelitu ABS 2A.

Mir HD - další ruský kanál dostupný v HD rozlišení
▲ Mir HD - další ruský kanál dostupný v HD rozlišení

Nejnovějším projektem Mir je spuštění simulcastu v HD rozlišení. Stanice Mir HD vysílá stejný obsah jako v SD rozlišení.

Mir je mezinárodní televizní a rozhlasová společnost vysílající v ruském jazyce. Byla založena v roce 1992 dohodou států SNS s cílem zdůraznění politické, hospodářské a humanitární spolupráce, vytvoření společného informačního prostoru a usnadnění mezinárodní výměny informací.

Mir 24 HD, Mir Premium HD a Mir HD vysílají FTA na družici ABS 2A, přičemž druhý a třetí uvedený HD kanál operátora se vysílají v jiném barevném formátu a některé přijímače nedokáží zpracovat.

technické parametry - Mir HD:

• ABS 2A (74,7°E), freq. 11,559 GHz, pol. V, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA