Místo pro Vaši reklamu

Raketa Falcon 9 vynesla satelit Telstar 18 Vantage

| redakce | tisk

Nosná raketa Falcon 9 americké společnosti SpaceX dopravila do vesmíru kanadský telekomunikační satelit Telstar 18 Vantage. Start proběhl v noci na 10. září 2018 z kosmodromu Cape Canaveral na Floridě.

Telstar 18 Vantage je třetí satelit s vysokou propustností HTS (high throughput satellite) ve flotile satelitního operátora Telesat a první družicí s pokrytí Asie a Pacifiku. Družice poskytne zákazníkům novou úroveň výkonu a hodnoty, které budou sloužit rostoucím požadavkům na širokopásmové satelitní připojení na zemi, na moři a ve vzduchu.

Družici vyrobila společnost SSL a nahradí a rozšíří kapacitu původní družice Telstar 18 s rozšířenou kapacitou v C pásmu v oblasti Asie, HTS transpondéry v Ku pásmu pokrytí Indonésii a Malajsii a pět dalších svazků v Ku pásmu.

Nejnovější satelit Telesatu bude sloužit na pozici 138 stupňů východně a pokrytí zahrnuje Asii od Havaje - v C pásmu i v Ku pásmu - a poskytuje přímé spojení mezi jakýmkoliv místem v Asii a Americe. HTS spot beamy a regionální svazky poskytnou zákazníkům v jihovýchodní Asii, Mongolsku, Austrálii a Novém Zélandu a severním Pacifiku větší výběr a flexibilitu.