Páté narozeniny TV Relax: Nové selfpromo, telenovely a Dámská jízda

| redakce | tisk

Televize RELAX slaví páté narozeniny. U příležitosti oslavy významného jubilea připravila zbrusu nové selfpromo a několik programových novinek, včetně pořadů vlastní tvorby. TV Relax je součástí mediální skupiny Pohoda.

Relax chce být televizí pro celou rodinu a především rodinnou televizí. Nově proto zapojila do jinglů všechny své zaměstnance a moderátory. Ti se budou pravidelně objevovat v upoutávkách a budou denně ilustrovat fakt, že za výrobou televizního vysílání stojí skuteční lidé s lidskou tváří, kterým na svých divácích záleží.

Páté narozeniny TV Relax: Nové selfpromo, telenovely a Dámská jízda
▲ Páté narozeniny TV Relax: Nové selfpromo, telenovely a Dámská jízda

Vývoj a grafickou vizualizaci pohodového RELAXU, dostali na starosti artdirektor Vladimír Jaške a marketingová specialistka Martina Vacková, pod vedením výkonné ředitelky stanice Nikoly Pařízkové. Jaške při vývoji rebrandovaného selfproma vsadil na kontrast fuchsiově růžové barvy se zelenou, které jsou posazeny na opačné straně barevného spektra. Vyvolal tak zdánlivou nesouhru těchto dvou barev, která je vizuálně nesmírně zajímavá. Písmeno X, které je unikátní pro stanici RELAX, dostalo zcela novou 3D vizáž a stalo se více plastické a definovatelné. Pro potřeby nového selfu vznikla také nová hudební dramaturgie televize. Hudba, grafika, dynamické prvky i barevnost zcela respektují afinitu stanice k cílové skupině 15+, která průměrně činí více jak 83 % žen. Jak říká artdirector Vladimír Jaške: „Není náhoda, že v novém Relaxu budeme více pracovat s písmenem X, než tomu bylo doposud. Ženy mají na rozdíl od mužů v buňkách vepsán o jeden chromozom X navíc. Čímž se od nich odlišují. Televizi RELAX sledují převážně divačky a tím, že klademe důraz na práci s písmenem X, jsme chtěli vyzdvihnout jejich jedinečnost.“

Od pondělí 10.9. ve 20:50 hodin se dočkají úspěšného romantického seriálu Labyrinty vášně a od 19:55 seriálu Esmeralda. V obou seriálech si v hlavních rolích zahrála herečka Leticia Calderon.

Programové schéma orientované na rodinu a ženy doplňuje magazín Dámská jízda s Heidi Janků. Ten mohou diváci sledovat každou sobotu a neděli od 18:40 hodin.

Diváci nepřijdou ani o volnočasové seriály Stefanie a Doktor z hor. Nebo exkluzivní dokumentární cyklus Fantastická příroda, který se v Česku vysílá poprvé.

Ty, co rádi cestují po Česku, zaujme cestovatelský pořad Na špacíru s Relaxem, který moderuje manželský pár Michaela a Roman Tomešovi.

Příznivci dobré zábavy se pobaví u show Vladimíra Hrona: Poslední zhasne plnou známých tváří a zajímavých osobností.

Sekce zpravodajství získá v brzké době také zcela nové pojetí. Nově zpravodajské bloky ponesou názvy „Pohodové zprávy“ a „To nej z regionů“. Televize RELAX dlouhodobě nenásleduje celostátně rozšířený trend negativního zpravodajství.