CryptoBox 800 UHD

Od 22.12. kanály TVP v polském multiplexu 8

| redakce | tisk

Polská veřejnoprávní televize TVP (Telewizja Polska) uzavřela se společností EmiTel dohodu o distribuci programů TVP v celoplošném pozemním multiplexu 8. Jednání probíhala řada měsíců.

Pozemní digitální televize je nejdůležitější platformou pro distribuci programů polského veřejnoprávního vysílatele. TVP v současné době šíří přes pozemní vysílače již 8 programů.

TVP vysílá nově v multiplexu 8 programy TVP Sport HD a TVP Rozrywka.

EmiTel ve spolupráci s TVP spustí propagační kampaň s cílem informovat diváky o možnosti příjmu nového multiplexu 8, který se vysílá v pásmu VHF, zatímco ostatní pozemní sítě jsou šířeny v pásmu UHF.

V současné době se v Polsku vysílají 4 celoplošné multiplexy, které vysílají 29 programů. 1/3 všech polských domácností přijímá programy výhradně na klasickou pozemní anténu. Téměř 6 milionů domácností přijímá pozemní TV vysílání a přes 4,5 milionu domácností sleduje výhradně programy z terestrických vysílačů. Multiplex 8 byl uveden do provozu v roce 2016.

TVP je největším provozovatelem, producentem a distributorem ve střední a východní Evropě. Aktuálně provozuje 14 stanic - TVP1, TVP2, TVP Polonia, TV Belsat, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP Seriale, TVP Rozrywka, TVP ABC, TVP HD i TVP Parlament a TVP3. Vedle těchto programů mohou diváci využívat i videotéku TVP VOD.

zdroj: satkurier.pl