Místo pro Vaši reklamu

Belgie: Ve Vlámsku skončilo pozemní vysílání v DVB-T

| redakce | tisk

VRT, veřejnoprávní vysílatel ve vlámské části Belgie, ukončil v sobotu 1. prosince 2018 digitální pozemní vysílání ve standardu DVB-T. Podle provozovatele je konec distribuce programů VRT v DVB-T spojen se změnou využívání médií.

VRT k ukončení pozemního vysílání v DVB-T uvedla, že diváci stále více sledují vysílání přes internet a proto nemá smysl provozovat nákladnou pozemní distribuci.

VRT je po švýcarské veřejnoprávní SRG SSR dalším veřejnoprávním vysílatelem, který končí na klasickou pozemní anténu. SRG SSR skončí v DVB-T během roku 2019.

I po odchodu VRT z DVB-T mohou vlámské domácnosti přijímat veřejnoprávní programy na běžnou pozemní anténu z placené televize Antenne TV, kterou provozuje lucemburská mediální skupina M7 Group v DVB-T2. Vedle programů VRT (Één, Canvas, Ketnet) jsou v nabídce stanice i komerčních vysílatelů jako vtm, Vier, Vojf, Zes, Q2, Vitaya, Caz, vtm kzoom, Kadez, RTL TVI, Club RTL, Plug RTL a Penthouse. Tento balíček pořídí zákazník za 9,96 eur měsíčně.

Alternativou pro DVB-T/2 je satelitní televize TV Vlaanderen a nabídka kabelových a internetových poskytovatelů televizních služeb.

zdroj: satnews.de, VRT