CryptoBox 800 UHD

Motorvision TV volně na 23,5E. Ovšem bez PMT

| redakce | tisk

Z pozice česko-slovenské satelitní platformy Skylink na 23,5°E je možné sledovat zcela zdarma jeden z tématických programů, který je běžně součástí balíčků operátorů placené televize.

Na kapacitě nového operátora pay-tv Telekom Srbija se aktuálně vysílá nekódovaně ( FTA) stanice Motorvision TV. Program je poskytován v MPEG-4 (H.264) v klasickém SD rozlišení se zvukovým doprovodem v anglickém jazyce (MPEG).

Motorvision TV se nachází na kmitočtu 12,402 GHz na satelitu Astra 3B. Přijímač ale tento program automaticky nenaladí - nenachází se totiž v PMT tabulce. Příjem je proto možný až po zadání dalších parametrů - video a audio PIDu. Patrně se jedná o zkušební a neveřejné vysílání a z toho důvodu program není součástí PMT tabulky.

Motorvision TV - záběr z příjmu stanice
▲ Motorvision TV - záběr z příjmu stanice

Některé přijímače umožňují vložit video a audio PID přímo z menu přijímače, v ostatních případech je nutné použít tzv. setting editor v počítači a program přidat manuálně.

Motorvision TV se zaměřuje na mladého, moderního diváka, který se zajímá o svět auto-moto sportu. Cílem programu je především zábava - proto se program věnuje historii automobilismu, nejnovějším testům, stylovým, akčním a kaskadérským show i závodům a rallye.

Motorvision TV - záběr z příjmu stanice
▲ Motorvision TV - záběr z příjmu stanice

technické parametry - Motorvision TV:

• Astra 3B (23,5°E), freq. 12,402 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

service ID: -
video PID: 1731 (MPEG-4/SD)
audio PID: 1732 (MPEG)