CryptoBox 800 UHD

Prima požádala o licenci pro CNN Prima News

| redakce | tiskobrázek k článku: Prima požádala o licenci pro CNN Prima News

Společnost FTV Prima, s.r.o., která provozuje českou televizní skupinu Prima, požádala regulátora o udělení satelitní a terestrické licence pro nový kanál CNN Prima News.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se bude požadavkem vysílatele zabývat na některém z příštích zasedání. Po udělení licence bude mít vysílatel povinnost zahájit vysílání do 360 dní od nabytí právní moci o udělení vysílací licence.

CNN Prima News bude zpravodajskou televizí, jež vzniká po dohodě se společností CNN International Commercial (CNNIC). Nová stanice bude vysílat kontinuální zpravodajství a další pořady po celý den a 7 dní v týdnu. Diváky bude informovat o zásadním dění doma i v zahraničí.

Skupina Prima aktuálně provozuje 8 televizních stanic - vedle hlavního programu TV Prima také tématické stanice Prima COOL, Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX, Prima KRIMI Prima PLUS a Prima +1. Pod značkou Prima se na českém trhu vysílá stanice Prima Comedy Central. Této stanici provozuje společnost Viacom International Media Networks a Prima svoji značku stanici propůjčuje.