Quantcast

EBU si pronajmula další transpondéry u Eutelsatu

| redakce | tiskobrázek k článku: EBU si pronajmula další transpondéry u Eutelsatu

Evropská televizní unie EBU (European Broadcasting Union) si pronajala u společnosti Eutelsat 4 transpondéry pro přenos letních Olympijských her z Athén.

Eutelsat poskytne k tomuto účelu kapacitu na satelitech Atlantic Bird 3, e-bird a na novém satelitu Eutelsat W3A, který v květnu 2004 zahájí komerční provoz. Kontrakt mezi EBU a Eutelsatem znamená zajištění celodenního provozu transpondérů po celou dobu trvání LOH.

EBU chce použít kapacitu pro vysílání 16 TV kanálů jako spoj mezi novináři a technickým personálem v Athénách a národním vysílacím místem v německém měste Mainz. Vedle toho bude 800 hodin přimých sportovních přenosů s obrazem a zvukem simultálně přenášet všech 52 členů EBU.

LOH budou skutečně významná světová událost a k tomuto účelu vybuduje EBU vlastní infrastrukturu. Srdcem vysílání z LOH bude nový Teleport v Athénách. Přes satelit bude přenášeno 36 non-stop kanálů, z toho 32 bude na družicích Eutelsat.

Nový EBU Teleport zahájí první technické testy 2.srpna 2004. Přes startem LOH se Teleport 11. a 12.8. použije k živým fotbalovým přenosům. Letní hry odstartují 13.8. a potrvají do 29.srpna 2004. EBU využije Teleport i k paraolympijským hrám, které se konají od 17. do 28.srpna 2004 (DF)

Reklama
Vybrané články