Cartoon Network na filmovém festivalu v Annecy

| redakce | tisk

Dětský televizní kanál Cartoon Network se opět představí na letošním ročníku festivalu animovaných filmů v Annecy který je spojen s MIFA, jedním z největších mezinárodních trhů animovaných filmů, a bude zde prezentovat svou nejlepší tvorbu z animačních studií celého světa.

Cartoon Network je už přes 25 let hrdým producentem několika ikonických animovaných seriálů plných dobrosrdečného humoru.

Na letošním festivalu v Annecy uspořádá Cartoon Network dva diskusní panely. První diskuse se bude konat ve čtvrtek 13. června a nese název “Přísady humoru“ („The Ingredients of Humor“). Mezi panelisty se představí George Gendi, tvůrce seriálu Jablko a Cibule, který Cartoon Network uvedl loni, Mic Graves, scénárista a tvůrce oblíbeného seriálu Gumballův úžasný svět, Madeline Queripel, šéfproducentka novinky Infinity Train a dlouholetá scénáristka seriálu Normálka, a Vaibhav Kumaresh, tvůrce snímku Lamput, z dílny Cartoon Network APAC, který se stal globálním YouTube hitem a dostal zelenou pro svou třetí řadu. Diskusi bude moderovat Patricia Hidalgo, ředitelka obsahu společnosti Turner EMEA & International Kids Strategy. Panelisté se také podělí o svůj recept na inkluzivní příběhy v komediích.

Cartoon Network na filmovém festivalu v Annecy (foto: Cartoon Network)
▲ Cartoon Network na filmovém festivalu v Annecy (foto: Cartoon Network)

V pátek 14. června proběhne další panel „Jak se tvořil Steven Universe“ („The Making of Steven Universe“). O oblíbeném seriálu, který získal i nominaci na Emmy, budou mluvit jeho tvůrkyně Rebecca Sugar a výkonný producent Ian Jones-Quartey.

Ještě před první panelovou diskusí se od 12.30 bude konat také každoroční ikonický piknik Cartoon Network ve spolupráci s Warner Bros Animation, který bude oslavovat blížící se uvedení DC Super Hero Girls.

Panelová diskuse “Přísady humoru“ se bude konat ve čtvrtek 13. června od 16 hodin v Salle d´Europe v Imperial Palace a „Jak se tvořil Steven Universe“ proběhne 14. června v Salle Pierre Lamy.

zdroj: Cartoon Network