CryptoBox 800 UHD

Běloruská verze ruské hudební Europa Plus TV na 51,5E

| redakce | tisk

Další bezplatný program je možné přijímat z běloruského telekomunikačního satelitu Belintersat 1, který se nachází na pozici 51,5°E. Po vstupu VTV HD (CA BISS) a Belarus 24 HD a Euro Indie Music je nově možné z této družice přijímat program Europa Plus TV.

Europa Plus TV na pozici 51,5°E vysílá ve verzi pro běloruský trh - obsahuje informační lišty s odkazem na internetovou stránku europaplustv.by.

Program Europa Plus TV vysílá v MPEG-4 v SD rozlišení 720x576 v 16:9 se zvukem v kvalitě 128 kbit/s (MPEG). Vysílání je šířeno nekódovaně ( FTA) a je tedy dostupné bez jakékoliv přístupové karty. S ohledem na evropský svazek, který je nasměrovaný na střední Evropu, postačí u nás parabola od průměru cca 60 cm.

Europa Plus TV Belarus - záběr z příjmu stanice
▲ Europa Plus TV Belarus - záběr z příjmu stanice

Vysílání Europa Plus TV se zaměřuje na aktuální klipy ze světových a evropských žebříčků z oblasti populární hudby. V roce 2016 byla stanice oceněna jako nejlepší hudební televize na území Běloruska.

Stanice byla doposud technicky dostupná jen pro zhruba 85 procent obyvatel Běloruska - konkrétně pro zhruba 2 miliony abonentů kabelových operátorů. Se spuštěním satelitní distribuce se významně zvyšuje dostupnost programu.

technické parametry - Europa Plus TV:

• Belintesat 1 (51,5°E), freq. 11,350 GHz, pol. H, SR 45000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA