ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
CryptoBox 800 UHD

Konec TV Koper-Capodistria na satelitu

| redakce | tisk

Slovinský veřejnoprávní vysílatel RTV Slovenija informoval, že 9. listopadu 2019 ukončí nekódovaný kanál TV Koper-Capodistria a také přidružená rozhlasová stanice vysílání přes satelit. Programy jsou šířeny FTA na družici Eutelsat Hot Bird 13E (13°E).

Důvodem ukončení satelitní distribuce je nedostatek financí na prodloužení pronájmu satelitní kapacity se společností Eutelsat.

Programy jsou šířeny přes satelit, aby mohla italská komunita ze Slovinska a Chorvatska sledovat televizní programy určené pro ně.

Konec TV Koper-Capodistria na satelitu
▲ Konec TV Koper-Capodistria na satelitu

Vysílatel hledá alternativní způsoby, jak oslovit více diváků. Uvažuje mimo jiné o obnovení pozemního vysílání v Chorvatsku. Za tímto účelem již podnikla první kroky zasláním dotazu místnímu regulačnímu orgánu médií. Podobné iniciativy probíhají i v Itálii.

Dalšími zvažovanými řešeními je rozšířená kabelová a internetová distribuce. Například od srpna tohoto roku je pro mobilní zařízení a chytré televizory dostupná bezplatná aplikace Capo4distribia a portál capodistria.rtvslo.si umožňuje sledování živého vysílání se širokou nabídkou zpráv, pořadů a jiného video obsahu.

technické parametry - TV K-C:

• Eutelsat Hot Bird 13E (13°E), freq. 12,520 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA

zdroj: satkurier.pl