CryptoBox 800 UHD

TV JOJ od soboty s novou grafikou

| redakce | tisk

Již tuto sobotu 30.5.2020 ve 20:30 hodin představí slovenská privátní televize JOJ svoji novou grafiku. Na obrazovkách se objeví v sobotu před večerním filmem. Naposledy změnila JOJ grafiku před pěti lety.

Provozovatel počítá s tím, že nová staniční grafika se stane součástí vysílání televize JOJ v několika příštích letech.

Logo JOJ
▲ Logo JOJ

Práci na nové podobě staniční grafiky podle provozovatele urychlil koronavirus COVID-19. Nebyla to jen potřeba spojit televizní vizuál s moderními grafickými trendy, kterou se kreativa a marketing televize věnovali již několik měsíců, ale především touha vyjádřit pocit sounáležitosti mezi televizí a jejími diváky.

Logo JOJ, které před pěti lety opustilo ohraničení ve čtverci a jeho spirála prošla redisignem, se nyní objeví v bílém provedení na barevných podkladech, reprezentující různé obsahové kontexty. Základní pohyb animace grafiky vychází nadále z točivého pohybu spirály, ale nyní působí měkčeji. Jiný bude i layout obrazovky - infografika (věkové omezení, sledovaný program, následující program, injektáž) je umístěna pro diváky nepřehlédnutelným způsobem. Změnou prošlo i audiologo stanice a hudební poklad, které jsou jemnější a příjemnější.