CryptoBox 800 UHD

Konec veřejnoprávních FTA kanálů z Republiky srbské?

| redakce | tisk

Veřejnoprávní vysílatel z Republiky srbské, který se nachází na území Bosny a Hercegoviny, již nevysílá na satelitu Eutelsat 16A (16°E) pro individuální diváky. Dva programy Radio-Televizija Republike Srpske (RTRS) opustily multiplex bosenského operátora paketu Team:Sat.

RTRS a RTRS plus přestaly vysílat na kmitočtu 11,262 GHz, pol. H (SR 30000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK). Většina vysílacího času se vysílala volně ( FTA). Některé programy RTRS byly kryptovány systémem BISS, zatímco RTRS Plus v systému VideoGuard, aby zajistily dostupnost i těchto pořadů pro abonenty Total TV.

Přední vysílatel z Republiky srbské vysílá sport, kulturu, dokumenty, hudbu a filmy. Vlajkovou lodí programu RTRS je denní zpravodajská služba "Dnevnik" vysílaná přímo ze studia v Banja Luce. V současné době je tento program dostupný jen na pay-tv platformě Total TV, kde je celé vysílání kódováno systémy Irdeto a Videoguard. Vysílání je šířeno na kmitočtu 11,387 GHz, pol. V. Druhá stanice RTRS plus zůstává v místních kabelových sítích.

zdroj: satkurier.pl