CryptoBox 800 UHD

Skupina Canal+ zaznamenává stabilní výnosy

| redakce | tisk | názory

V prvním čtvrtletí roku 2021 činily výnosy skupiny CANAL+, patřící do francouzského koncernu Vivendi, 1,357 miliardy eur - téměř beze změny ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2020.

Výnosy z televize v kontinentální Francii mírně poklesly, zejména v důsledku propadu reklamního trhu z důvodu pandemie. Výnosy z mezinárodních operací vzrostly o 1,6% při stálém směnném kurzu.

Studiocanal zaznamenal výrazný nárůst výnosů (8,9% při konstantním směnném kurzu), což je výsledkem dobrých výsledků v příjmech z televizních seriálů.

Logo Canal+
▲ Logo Canal+

V prvním kvartálu 2021 oznámila společnost CANAL+ několik strategických dohod.

3. února do nabídky CANAL+ byla zařazena Starzplay, prémiová streamovací služba firmy Starz. Integrací Starzplay učinila skupina CANAL+ další krok k dosažení svých ambicí agregovat nejlepší obsah a aplikace na trhu.

4. únor Ligue de Football Professionnel (LFP) a Canal+ Group oznámily globální dohodu o audiovizuálních právech pro Ligue 1 Uber Eats a Ligue 2 BKT pro sezónu 2020-2021.

Canal+ dne 2. března zvítězila v tendru vyhlášeném Národní ragbyovou ligou (National Rugby League) na vysílací práva pro Francii do konce sezóny 2026-2027.

zdroj: satkurier.pl

názory čtenářů