CryptoBox 800 UHD

Orange SK: 141 tisíc zákazníků TV, 263 tisíc pevného internetu

| redakce | tisk | názory

Telekomunikační operátor Orange Slovensko měl na konci prvního kvartálu 2021 celkem 263 tisíc zákazníků pevného internetu a to prostřednictvím FTTH, DSL nebo fixního LTE, což představuje 27% nárůst.

Na konci března měla společnost Orange SK již 141 tisíc zákazníků digitální televize, v meziročním srovnání o 18% více.

Vedle nárůstu počtu zákazníků připojení k internetu a televizních služeb operátor zaznamenal také výrazný nárůst počtu klientů konvergentních služeb - tedy zákazníků využívajících více služeb v rámci jednoho balíčku. Jejich počet se na konci prvního kvartálu 2021 přiblížil ke 130 tisícům, o 38% více ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Výsledky Orange SK (foto: Orange SK)
▲ Výsledky Orange SK (foto: Orange SK)

Orange měl na konci prvního čtvrtletí 2021 celkem 2,519 milionů aktivních zákazníků mobilních služeb a udržel si tím prvenství na mobilním trhu.

Celkové výnosy společnosti Orange SK dosáhly výše 133 milionů eur, což je růst o necelé procento. Výnosy z prodeje zařízení meziročně rostly o 6 procent na 28 mil. eur, mírný pokles zaznamenaly výnosy ze služeb. Ten byl způsoben především poklesem výnosů z roamingu z důvodu pandemie a také snížením propojovacích poplatků mezi slovenskými operátory.

názory čtenářů