CryptoBox 800 UHD

Film Oslo, v hlavních rolích Ruth Wilson a Andrew Scott, na HBO GO 30.5.

| redakce | tisk | názory

Společnost HBO Europe přinese nový film OSLO, v němž hlavní role ztvární držitelka Zlatého glóbu Ruth Wilson a herec Andrew Scott nominovaný na cenu Emmy. Film bude uveden v neděli 30. května na HBO GO.

Snímek Oslo je adaptací stejnojmenné divadelní hry oceněné cenou Tony. Je založen na skutečných událostech a líčí okolnosti vyjednávání mezi nesmiřitelnými nepřáteli - příběh plný tajných neoficiálních jednání, neočekávaných přátelství a skromného hrdinství malé, avšak odhodlané skupiny Izraelců a Palestinců a jednoho norského manželského páru. Ten vyústí v uzavření mírové dohody z Osla v roce 1993. Film vyrobily společnosti DreamWorks Pictures, Marc Platt Productions a Bold Films.

Film Oslo (foto: HBO Europe)
▲ Film Oslo (foto: HBO Europe)

V hlavním hereckém obsazení filmu Oslo se objeví Zlatým glóbem oceněná herečka Ruth Wilson (seriál Jeho temné esence z produkce HBO, Paní Wilsonová) v roli norské ministryně zahraničí Mony Juul a herec Andrew Scott nominovaný na cenu Emmy (Potvora, Černé zrcadlo) jako Terje Rod-Larsen, norský sociolog a Monin manžel. Další role ztvárnili Salim Dau (Fauda) jako Ahmed Qurei, ministr financí Organizace pro osvobození Palestiny (OOP), Waleed Zuaiter (Agent, Ramy) jako jeho společník a představitel OOP Hassan Asfour a Jeff Wilbusch (Unorthodox) jako generální ředitel izraelského ministerstva zahraničí Uri Savir. Dále také Jigal Naor (Fauda) jako Joel Singer, právní poradce izraelského ministerstva zahraničí, Dov Glickman (Shtisel, Stockholm) jako izraelský profesor ekonomie Yair Hirschfeld, Rotem Keinan (Fauda) jako Ron Pundak, rovněž izraelský profesor a Hirschfeldův spolupracovník, Itzik Cohen (Fauda) jako Yossi Beilin, náměstek izraelského ministra zahraniční, Tobias Zilliacus (Tjockare än vatten) jako norský státní tajemník Jan Egeland a konečně Sasson Gabai (Sirens, Stockholm) jako Šimon Peres, izraelský ministr zahraniční.

Scénáristou a producentem filmu Oslo je J.T. Rogers oceněný cenou Tony, který je zároveň autorem původní divadelní hry. Režisérem filmu a zároveň jeho producentem je Bartlett Sher, rovněž oceněný cenou Tony (South Pacific). Mezi další producenty se řadí i Cambra Overend. Marc Platt (La La Land, Most špiónů), který získal cenu Emmy a byl nominován na Cenu Akademie, Jared LeBoff a Adam Siegel jsou producenty filmu za Marc Platt Productions. Na Cenu Akademie nominovaná Kristie Macosko Krieger (Akta Pentagon: Skrytá válka, Most špiónů) a dvojnásobný držitel Ceny Akademie Steven Spielberg (Schindlerův seznam, Zachraňte vojína Ryana) jsou producenty za DreamWorks Pictures. David Litvak je producentem za Bold Films. Producentem za DreamWorks Pictures je Holly Bario a za Bold Films Michel Litvak, Gary Michael Walters a Světlana Metkina. Producentem filmu je Mark Taylor.

zdroj: HBO

názory čtenářů