CryptoBox 800 UHD

Nová řada Peče celá země má napečeno a míří do střižny

| redakce | tisk

Po loňském konkurzu, v němž bylo vybráno dvanáct nejlepších amatérských pekařů, se štáb České televize vydal na začátku května do areálu zámku Bon Repos, aby natočil záběry premiérové druhé série pořadu Peče celá země.

Kromě nových soutěžících se v ní objeví také nová porotkyně, Míša Landová, která doplní diváky oblíbeného Josefa Maršálka. Moderace se znovu ujme Tereza Bebarová a Václav Kopta.

Po náročném výběru těch nejlepších amatérských pekařů jsme měli zhruba půl roku na přípravu natáčení. Jelikož jsme se vrátili na dobře známé místo, mohli jsme uplatnit spoustu znalostí z první řady. Hodně jsme se z ní poučili a vše nachystali tak, aby si diváci pečící výzvy a souboje s časem a postupy užili ještě víc,“ říká kreativní producent Petr Mühl a doplňuje: „Teď nás čeká samozřejmě další důležitý úkol - ze stovek hodin natočeného materiálu sestříhat to nejzábavnější, nejvoňavější a nejhezčí.“

Stan Peče celá země (foto: Mikuláš Křepelka)
▲ Stan Peče celá země (foto: Mikuláš Křepelka)

S Josefem Maršálkem bude soutěžící nově hodnotit Míša Landová, blogerka, lektorka cukrářských kurzů, spisovatelka a velká milovnice makronek. „Z oslovení Českou televizí mám velkou radost. A je pro mě výzva, navázat tam, kde ukázala první řada svoji sílu. Myslím, že si diváci oblíbili nejen samotný formát, ale velký podíl na tom měli jistě i soutěžící, a hlavně porotci Mirka Slavíková s Josefem Maršálkem. Stejně spravedlivé a přínosné hodnocení a rady se budu snažit předávat i já.“

Ve střižně stráví tvůrci celé léto i část podzimu. Na obrazovky se pořad Peče celá země dostane v první polovině příštího roku. Předchozí série si získala diváckou oblibu - jednotlivé díly sledovalo průměrně 1,3 milionu lidí a finále si nenechalo ujít více než 1,75 milionu diváků.

zdroj: ČT