Quantcast
CryptoBox 800 UHD

RTVS nakoupila v Cannes Sisi, Vraždy v, US a další

| redakce | tisk

Ve dnech 11. až 13. října 2021 se ve francouzském Cannes po dvou letech opět uskutečnil televizní veletrh MIPCOM 2021. Akce se koná každý rok. V loňském roce se kvůli pandemické situaci neuskutečnila.

Na MIPCOM 2021 bylo osobně přítomno 4500 účastníků ze 38 zemí. Zástupci RTVS v Cannes představili pořady televize a zajímali se o nové programové tituly.

Odbor akvizicí televizní části RTVS potvrdil nákup zajímavých pořadů. Diváci se mohou těšit na velkolepý šestidílný historický seriál Sisi, který je koprodukcí německých společností Story House Pictures, Satel Film a Beta Film. Seriál nabízí nový, svěží a pravdivý pohled na život rakouské císařovny Alžběty v novém moderním zpracování.

Další zajímavou akvizicí je dvoudílná minisérie Hotel Európa, která představuje pozoruhodný historický příběh hotelu, který v meziválečném období navštěvovalo mnoho významných a kontroverzních hostů. Byli mezi nimi Charlie Chaplin, Greta Garbo, Marlene Dietrichová a dokonce i Adolf Hitler.

RTVS rovněž potvrdila nákup šestidílné německé minisérie "Die Inselärztin/Island Doctor" od společnosti Red Arrow, která diváky zavede do krásného prostředí ostrova Mauricius, kde se mladá lékařka Filipa Wagnerová chystá začít nový život. Diváci se mohou těšit také na pokračování úspěšného seriálu "Ordinácia s výhľadom na more" a premiérové díly úspěšného francouzského seriálu "Vraždy v...", které je opět zavedou na nová a zajímavá místa, jako jsou Biarritz, Toulouse, Angouleme a ostrovy Frioul, kde budou řešit napínavé kriminální případy.

Z produkce BBC si náročný divák Dvojky užije také premiéru šestidílného seriálu "US", který vznikl na motivy knižního bestselleru Davida Nichollse, vydaného i na Slovensku pod názvem My.

RTVS nezapomíná ani na příznivce dokumentárních filmů a hudby. Diváci se mohou těšit na velkolepé seriály z produkce BBC, jako je pokračování přírodopisného seriálu "Spy in the Wild", velkolepý seriál "Perfect Planet", nové díly dokumentárního seriálu "Treasures Decoded". (Tajemství pokladů) nebo kvalitní dokumenty z produkce rakouské ORF.

Milovníci hudby se mohou těšit na hudební dokumenty a koncerty, například Spice Girls k 25. výročí vydání prvního alba, Depeche Mode, Chris Rea a další.

RTVS na trhu představila a prezentovala původní seriálovou tvorbu, například úspěšný seriál "Hniezdo" a nový původní seriál "Priznanie", který RTVS uvede na začátku roku 2022. Z animované tvorby RTVS v Cannes prezentovala příběhy "Mimi a Líza", "Websterovi", "Drobečci" či "Tresky plesky". Tradičně největší zájem byl o vánoční pohádky RTVS. Zájem projevily vysílací společnosti v Latinské Americe, pobaltských státech, Německu a Španělsku.

Reklama
Vybrané články