Quantcast

TV Nova natáčí nový seriál o vztazích v jedné rozvětvené rodině

| redakce | tisk

Jak to vypadá, když se dva manželé po pětačtyřiceti letech rozhodnou jít od sebe? A jak zahýbe rodinnými vztahy to, že dočasně korzují po bytech svých děti?

O tom vypráví nový šestnáctidílný seriál Mozaika podle scénáře Alice Nellis, který režíruje Jasmina Blažević spolu s Lenkou Wimmerovou.

V hlavních rolích se představí Karel Heřmánek, Taťjana Medvecká, David Máj, Martha Issová, Kristýna Ryška, Marek Adamczyk, Jan Nedbal, Tomáš Drápela, Eva Podzimková, Ondřej Malý, Sabina Remundová a Zuzana Mauréry. Mozaiku pro Novu natáčí produkční společnost Lucky Man Production s producenty Davidem Ondříčkem a Dariou Špačkovou, kteří stojí za oceňovanými díly jako Král Šumavy: Fantom temného kraje a Zátopek.

Seriál Mozaika. Na snímku Taťjana Medvecká a L. Svobodová (foto: TV Nova)
▲ Seriál Mozaika. Na snímku Taťjana Medvecká a L. Svobodová (foto: TV Nova)

Mozaika je příběhem velké, na první pohled zcela vzorové rodiny, kterou otřese náhlý rozchod rodičů (Taťjana Medvecká a Karel Heřmánek). Ti se na stará kolena rozhodnou najít sami sebe, ovšem každý zvlášť. Ještě předtím ovšem musí najít nové a oddělené bydlení, a tak dočasně cestují po rodinách svých čtyř dětí. Komplikované, mnohdy absurdní a dojemné, jindy zase emočně náročné životy mladých rodin vytvářejí mozaiku mezigeneračních vztahů, která postupně odhaluje, jak bohatý, živý a neustále překvapující organismus rodina je.

Děti ústředního páru ztvární David Máj v roli Richarda, nejstaršího z dětí a odmalička až zoufale zodpovědného kluka, nyní majitele autoservisu. Jeho ženu Bělu hraje Martha Issová. Dále pak Marek Adamczyk, kterého diváci uvidí jako Davida. Problémového, ale zábavného muže s nenaplněnými ambicemi.

Seriál Mozaika. Na snímku Karel Heřmánek (foto: TV Nova)
▲ Seriál Mozaika. Na snímku Karel Heřmánek (foto: TV Nova)

Poslední dvě děti ústředního páru ztvárňují Jan Nedbal spolu s Evou Podzimkovou (Madla). Nedbal hraje Michala, introvertní a submisivní dvojče Madly, dřívější premiantku s nadáním pro vše, do čeho se kdy pustila, nyní učitelku na místní základní umělecké škole.

Natáčení, které je realizováno v souladu s principy tzv. zeleného natáčení a udržitelné produkce, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí, probíhá zejména v Praze a Středočeském kraji.

zdroj: Nova

Reklama
Vybrané články