Satelit Arabsat 4A se zřejmě již zachraňovat nebude
| redakce | tiskPodle prvních neoficiálních informací se nový arabský telekomunikační satelit Arabsat 4A (Badr One) nebude zachraňovat. Družice měla být umístěna na pozici 26°E. Dne 28.února 2006 při startu nosné ruské rakety Proton M se satelitem Arabsat 4A došlo k havárii bloku Breeze M a satelit se nepodařilo dostat na orbitální dráhu. Je možné, že Arabsat 4A skončí v Pacifiku.
Arabsat se již připravuje na vynesení další družice - Arabsat 4B, který měl spolu se satelitem Arabsat 4A posílit pozici 26°E novou generací telekomunikačních satelitů a především nahradit družici Arabsat 3A, která je již na konci své životnosti.
zdroj: digital.ar,satkurier
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová IX
20:00 Robin Hood (3/10)
20:20 Policie Modrava II (3)
20:15 Polabí (79)
20:10 Veselé Vánoce přeji chobotnice
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Viera (4/9)
20:00 Eric Clapton
20:30 Kukučka (4)
20:20 Inženýrská odysea (13/13)