Quantcast

Francouzská TV: Pravidelně v UHD a v novém standardu DVB-SIS

| redakce | tisk

Francouzská veřejnoprávní televize France Télévisions bude vysílat své dva programy v ultra vysokém rozlišení (UHD/4K) přes satelit. Vysílatel uzavřel smlouvu na kapacitu se satelitním operátorem Eutelsat, který bude stanice v novém formátu šířit.

Součástí dohody France Télévisions s Eutelsatem je distribuce celodenního vysílání programu France 2 UHD a eventového (příležitostného) kanálu France 3 UHD, které budou šířeny prostřednictvím satelitu k pozemním vysílačům po celém francouzském území, stejně tak i pro DTH (direct-to-home) a zákazníkům platformy Fransat.

Stanice budou šířeny přes satelit Eutelsat 5 West B za pomocí nového přenosového standardu DVB-SIS (Single Illumination System). To umožňuje France Télévision používat jediný zdroj obsahu, který kombinuje distribuci na páteřní pozemní síť (DTT) a příjem Direct-to-Home (DTH) prostřednictvím služby Fransat, která nabízí bezplatný příjem francouzských pozemních stanic prostřednictvím satelitu. Z důvodu omezení vysílacích práv jsou tyto stanice zakódovány systémem Viaccess a dostupné s příslušnými dekódovacími kartami FranSat.

Obě nové programové služby France 2 UHD a France 3 UHD budou spuštěny začátkem roku 2024, v rámci příprav na olympijské a paralympijské hry v Paříži v roce 2024.

Ultra vysoké rozlišení nabízí 4x více detailů než současné full HD rozlišení. Začleněním satelitu do své distribuční UHD strategie France Télévisions bude zajištěno kvalitní pokrytí celého území Francie. Satelit má dostupnou šířku pásma a široký dosah, aby mohl poskytovat oblíbený obsah v prvotřídní kvalitě všem uživatelům na celém území země.

předpokládané technické parametry:

• Eutelsat 5 West B 5°W), freq. 12,522 GHz, pol. V, SR 29950, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, CA Viaccess

Reklama
Vybrané články