Quantcast

Nekódované vysílání ORF2 od května a další změny a novinky u ORF

| redakce | tiskobrázek k článku: Nekódované vysílání ORF2 od května a další změny a novinky u ORF

Rakouská veřejnoprávní televize ORF plánuje v příštích měsících změny v distribuci satelitního signálu. Po instalaci nové techniky na uplinkové stanici má od poloviny dubna 2004 rakouská komerční televize ATV+ vysílat 24 hodin denně bez přerušení. Nyní z důvodu nedostatku transpondérové kapacity nemůže vysílat mezi 18:58 a 19:25 hodinou. V tomto času totiž vysílá všech 9 regionálních TV magazínů "Bundeslang heute", datový tok musí na tento čas omezit i rozhlasové programy.
ORF vyjednává s provozovatelem družic Astra, společností SES Astra, o pronájmu další transpondérové kapacity na pozici 19.2°E. Zatím není známo, který transpondér to bude. Jisté pouze je, že to bude některý sousední - buď transpondér č.117, na kterém vysílají nyní Viva a n-tv nebo tr.č.119 (kmit. 12,699 GHz, polarizace vertikální, nyní neobsazený).

ORF chce všechny svoje rozhlasové programy a turistický kanál TW1 vysílat na novém transpondéru. Na současném mají zůstat jen ORF1 a ORF2 s regionálními okénky.

Plánované vysílání dalších komerčních televizních a rozhlasových programů může být realizováno na dalším transpondéru ORF. Připomeňme, že vysílání na družici Astra 19.2°E plánují hudební stanice goTV a lokální vysílače PulsCity TV a Tirol TV.

Ze změn a novinek ORF to ještě není všechno. Koncem dubna či začátkem května 2004 bude zahájeno nekódované vysílání druhého programu ORF. "ORF2 free 2 Air" bude k dispozici denně od 16.00 do 0.30 hodin na družici Astra 19.2°E, na kmitočtu 12,692 GHz, polarizace horizontální, SR 22000, FEC 5/6.

ORF plánuje - podobně jako veřejnoprávní německé televize ARD a ZDF - spuštění interaktivních služeb MHP (TN)

Reklama
Vybrané články