TereBox T2

Nový firmware pro HDBOXy

| Tisk

Malý vánoční dárek nám přichystal výrobce přijímačů HDBOX uvolněním nového firmware V2-09-87 pro své nejmenší modely HDBOX 9105 a 7710. Pojďme se tedy v krátkosti podívat, co nám to vlastně u HDBOXů připravili. Kromě množství standardních oprav, došlo k velmi razantnímu posunu k multimediálnímu centru. Proč je tomu tak uvidíme dále.


obrázek


obrázek

Po instalaci firmware obvyklým způsobem přes USB, nás překvapí zcela nové menu s velmi dobře graficky provedenými ikonami, kterými listujeme zprava doleva a naopak pomocí dálkového ovladače. K původnímu menu, které známe dosud, se můžeme samozřejmě kdykoliv vrátit. Pohyb po menu je rychlý, bezproblémový. Přepínání kanálů volný – kódovaný a naopak nebo kódovaný-kódovaný je do 1 vteřiny. Spolupráce s kartami SkyLink a CS Link v jakémkoliv kryptovacím systému je bezproblémová. Lokalizace pro českého a slovenského diváka vynikající.


obrázek


obrázek


obrázek


Nově je podporováno DLNA Digital Living Network Aliance - je to vlastně propojení všech multimediálních zařízení mající přístup k internetu bez použití další kabeláže k přehrávání svých multimediálních obsahů.

Podpora:
Videoshare, DMP (DLNA Media Player), DMS (DLNA Media Server)
- Wild Media Server v PC
- Pro TV, Smart Phone, Tablet PC, Laptop, STB, iPad, atd.
- Iphone, Airplayer, 8player, Twonky,
- Video Format: asf, wmv, mpg (.mpg, .mpeg, .mpeg2, .tts), mp4 (.m4p, .m4v, .mp4), 3gpp, ts
- Audio Format: lpím (.lpcm, .pcm), wav (.wav .wave), mp3, asf, wma, ac3, m4a
- Picture Format: jpeg (.jpg, .jpe, .jpeg), png, bmp, gif - Airplayer v iPhone (DMP)


obrázek

Osobně jsem vyzkoušel funkčnost se svým iPhonem, nainstaloval jsem do telefonu software media:connect™, v přijímači spustil media server, poté jsem se již připojil k přijímači, obsah uložených nahrávek se mi zobrazoval a bylo jej možné přehrávat i v iPhonu. Podporovány jsou i formáty .ts, tudíž přehrajeme i vlastní nahrávky. Spolupráce s mým NAS serverem Synology DS211j byla rovněž bezproblémová.


obrázek


obrázek


obrázek


obrázek


obrázek


obrázek


obrázek


Další funkcí je Internet TV, kde můžeme přidávat jednotlivé LIVE TV – ve formátu rtmp, rtmpt a http, systém podporuje FMS a Wowza media server (RTMP)


obrázek


obrázek


Dostupné kodeky:
- Video: MP1V, MP2V, MPEG4P2(MP4), H.264, VC1
- Audio: MP1A, MP2A, MP3A, AC3, AAC, PCM
- URL je možné vkládat dálkovým ovladačem, nebo z PC editací souboru: url_list.txt

U Webzealu - webového prohlížeče došlo k přidání funkce BIP - Browser in Picture můžete se dívat na jeden online kanál při současném surfování po internetu. Prohlížeč musí být umístěn na USB a podpora je pouze u verze 2.51su. Spouštění prohlížeče musí být provedeno z nového Icon menu. Pro instalaci jsem použil, jako ostatně vždy USB Disk Kingston 4Gb z naší nabídky. V prohlížeči si můžete vytvářet jednoduše vlastní favoritní seznamy, editovat názvy atd. Editace pomocí instalované virtuální klávesnice, není však to pravé “ořechové“. Doporučuji používat bezdrátovou klávesnici.


obrázek


obrázek


obrázek


obrázek


Instalováním Webzealu je možný rovněž přístup sociálním sítím Facebook a Twitter

Dalším kladným bodem je přidání podpory o USB DVB-T. Připojením DVB-T USB se nám v menu objeví další tuner.
obrázek


Jsou podporovány USB DVB-T sticky s chipsetem AF9015. Rázem máme z přijímače combo přijímač, u DVB-T však není prozatím podporováno nahrávání.

Uvedenými vylepšeními přijímače získaly novou kvalitu, výrobce přizpůsobil firmware současným požadavkům na multimediální přístroj, což jsou pouze kladné body. Dovoluji si tvrdit, že tyto přijímače mají momentálně nejlepší poměr výkon/cena na českém trhu. HDBOX 7110 se prodává za 2690,- Kč a HDBOX 9105 za 3390,- Kč. S instalovanými novinkami by si mohl bez problémů poradit i náš běžný uživatel, konzumující české a slovenské programy ze satelitu.

Satelitní přijímače HDBOX můžete zakoupit zde .

Ing.Miroslav Pavelka
olmiSat s.r.o.

Vybrané články