ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
TereBox T2

Canal+ Sport by se mohl lišit v ČR a SR i programově, naznačil operátor

| Tisk | komentáře

Nový sportovní kanál Canal+ Sport by mohl mít odlišný feed nejenom kvůli reklamě ale i především z důvodu omezení plynoucí z vysílacích práv k dalšími atraktivnímu obsahu. Canal+ Sport se nyní plně věnuje anglické fotbalové Premier League.

Canal+ Sport zahájil vysílání ve čtvrtek 4.8.2022 v 18:00 hodin. Od svého spuštění je stanice dostupná pro zákazníky platforem Skylink, včetně Skylink TV pre Orange a freeSAT ze satelitu Astra 3B (23,5°E), dále také na družici Intelsat 10-02 (1°W) v nabídce DTH služeb Magio Sat, Nová Digi TV SK a T-Mobile SAT TV. Na obou satelitních systémech je k dispozici hlavní program CANAL+ Sport HD a doplňkový CANAL+ Sport 2 HD, který vysílá jen v době přenosů Premier League.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Televizní studio CANAL+ Sport (foto: CANAL+)

Vedle satelitu je CANAL+ Sport HD včetně všech doplňkových streamů CANAL+ Sport 2 až 7 HD dostupné na OTT a IPTV platformách Skylink Live TV, Magio Go, DIGI GO a T-Mobile TV. Vedle těchto DTH, OTT a IPTV platforem je stanice CANAL+ Sport dostupná u řady menších operátorů.

Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, člena CANAL+, odpovídá na nejčastější otázky, které se týkají nově spuštěného programu. Najdou program diváci i u dalších operátorů a co ti menší, kteří mají o novou stanici zájem? Jak to bude z posilováním obsahu o další sportovní obsah?

Parabola.cz: Majitel satelitních platforem Skylink a freeSAT se rozhodl zakoupit „full pack“ vysílacích práv na anglickou fotbalovou Premier League. Byl to správný tah? Vyplatí se exkluzivní kanál na českém a slovenském trhu?

Jaromír Glisník, M7 Group: Kdybychom nebyli o správnosti této akvizice přesvědčeni, tendru bychom se neúčastnili. Pevně věříme, že na český a slovenský trh přinášíme kvalitní produkt, který na sebe vydělá.

Pak přišlo ale překvapení: rozhodli jste se poskytovat svůj nový sportovní program CANAL+ Sport s prémiovým obsahem i dalším televizním operátorům na trhu. Proč jste si stanici nenechali jen pro sebe? Třeba O2 si nechává sportovní obsah jen pro své programy a zákazníky a s nikým se o programy nedělí...

O exkluzivitu v rámci platforem M7 jsme nikdy neusilovali. Všichni operátoři, kteří poskytovali přenosy z Premier League v minulosti, byli v okamžiku, kdy jsme v tendru uspěli, informováni, že jsme připraveni se o naše programy podělit. Tuto strategii uplatňuje CANAL+ v jiných zemích.


obrázek

▲ Obr č. 2 - CANAL+ Sport vysílá nový pořad Fantasy Show (foto: M7 Group)

Novou stanici CANAL+ Sport mohou vedle Skylinku a freeSATu naladit i předplatitelé dalších televizních platforem v Česku a na Slovensku. Jak aktuálně probíhají jednání s dalšími velkými operátory ohledně zařazení této stanice do jejich programových balíčků?

Jednání se všemi velkými operátory pokračují, nemohu však poskytovat informace o jejich průběhu a ani nechci odhadovat šanci na dohodu.

V minulosti jste uvedl, že CANAL+ Sport budete nabízet jen velkým operátorům. Změnilo se něco v této věci?

Jak vysílací práva tak produkční náklady představují vysoké fixní částky. Od našich partnerů očekáváme, že se na jejich úhradě budou s námi podílet. Velcí operátoři díky velikosti své zákaznické základny mohou takovýto projekt financovat. U menších operátorů to není pravděpodobné.

Jakmile proběhne „kolečko“ jednání s velkými operátory a v rámci možností uzavřete s nimi dohody, přichází do úvahy rokování i se středně velkými i menšími televizními operátory? V součtu se může jednat o nemalý počet případných abonentů a tedy i příjmů z distribučních poplatků. Navíc i nevelcí operátoři projevili zájem o tuto novou stanici...

Někteří menší operátoři se rozhodli přeprodávat naše televizní služby jako celek. U satelitu to jsou televizní služby Orange a SATRO, u Skylink Live TV desítky poskytovatelů internetu v České republice i na Slovensku. Jejich, a tedy i naši zákazníci samozřejmě přístup k CANAL+ Sport v rámci služeb Skylink získají.

Stanice CANAL+ Sport zatím může sportovním fanouškům z přímých přenosů nabídnout jen anglickou fotbalovou Premier League. Na jiné ligy či sportovní přenosy zatím nemáte práva. Je v této věci něco nového? Mohou diváci výhledově očekávat další přenosy z jiných lig či sportů?

Náš zájem o atraktivní sportovní soutěže trvá. Jistě se budeme snažit získat další kvalitní sportovní práva.

CANAL+ Sport působí na území Česka a Slovenska. Práva kupujete pro obě země. Budete usilovat i o vysílací práva, která jsou volná jen pro jednu z těchto dvou zemí? Třeba pro tu druhou nejsou práva dlouhodobě volná...

Ano budeme, bude-li se jednat o skutečně atraktivní práva za rozumnou cenu.

CANAL+ Sport bude vysílat i reklamu. Proto má pro Českou republiku a Slovensko samostatný feed. V jakém rozsahu bude reklama na této stanici?

V reklamě u takovýchto sportovních stanic dominují sázkové kanceláře. Jistě se objeví i další inzerenti. Rozsah reklamy bude záviset na poptávce inzerentů.

Vedle CANAL+ Sport provozujete také gastronomický a lifestylový kanál CANAL+ Domo. Bude tato stanice, podobně jako zmíněný sportovní kanál, v blízké době či střednědobém horizontu dostupná i předplatitelům konkurenčních služeb?Takové myšlence se nebráníme, ale dosud jsme o tom neuvažovali.

Po CANAL+ Sport chystáte filmový a seriálový kanál. Ten by měl na trh přijít v první polovině roku 2023. Budou i tyto programy nabízeny konkurenčním operátorům tv služeb?

Ano, tento nový kanál bude koncipován tak, aby byl atraktivní pro ostatní operátory.

Děkuji Vám za rozhovor.

Martin Vyleťal

komentáře čtenářů
Vybrané články


Pracovní nabídky Profesia.cz

• 04.10.2022 - Hledá pracovníky • mzda až 35000 Kč/m • pro muže i ženy •ubytování (Ref. č.: GG) (Mikulov, Česko, Břeclav - Mikulov)
• 04.10.2022 - IT support L2 s němčinou | Home office!! (Ref. č.: A7404) (Praha, Česká republika)
• 04.10.2022 - Projektový specialista (Ref. č.: A7403) (Plzeň, Česká republika)
• 04.10.2022 - Logistics Application Manager (Ref. č.: A7023) (Cheb, Česká republika)
• 04.10.2022 - Pracovník měřemí a regulace v potravinářském průmyslu (Ref. č.: A7370) (Jilemnice, Česká republika)
• 04.10.2022 - Specialista digitalizace logistických procesů - Cheb (Ref. č.: A7226) (Cheb, Česká republika)
• 04.10.2022 - Manager digitalizace logistických procesů - Cheb (Ref. č.: A7224) (Praha, Česká republika)
• 04.10.2022 - Site Manažer s němčinou (Ref. č.: A7204) (Praha, Česká republika)
• 04.10.2022 - Dělník vodárenského zařízení (Ref. č.: A7402) (Příbram, Česká republika)
• 04.10.2022 - Pracovník ve výrobě (m/ž) (Ref. č.: A5940) (Staňkov, Česko, Domažlice - Staňkov)
• 04.10.2022 - Vývojový inženýr (m(ž) (Ref. č.: A7429) (Okres Tachov, Česká republika)
• 04.10.2022 - Seřizovač (m/ž) (Ref. č.: A7427) (Tachov, Česko, Okres Tachov)
• 04.10.2022 - Vedoucí projektů v oblastech TZB a Elektro (Kostelecká 822, Praha-Čakovice, Česko)
• 04.10.2022 - SharePoint Administrátor (Praha - Čakovice) (Kostelecká 822, Praha-Čakovice, Česko)
• 04.10.2022 - Výrobní analytik/statistik - i pro absolventy! (Pardubický kraj, Česká republika)