Quantcast

TF1 plánuje ukončit analogové vysílání na 5W

| redakce | tiskobrázek k článku: TF1 plánuje ukončit analogové vysílání na 5W

Francouzská komerční televize TF1 se připravuje na ukončení analogového satelitního vysílání v přenosové soustavě SECAM na satelitu Atlantic Bird 3 5°W). Podle plánů televize by měla analogová distribuce programu na této pozici skončit v příštím roce.

TF1 vysílá volně na satelitu Atlantic Bird 3 (5°W), na kmitočtu 12,690 GHz, polarizace vertikální, SECAM, zvuk 5,80 MHz a je to jediný FTA signál stanice na satelitu. V digitálním přenosu je signál kódován a dostupný v rámci placených služeb a také v nabídkách TNTSAT a FrancSat.

V analogovém přenosu na pozici 5°W vysílá ještě 6 stanic. Podle průzkumů přijímá tyto signály ještě okolo 1,6 milionu francouzských domácností. Ty budou moci přejít na digitální službu FrancSat, která je šířena ze stejné pozice (5°W) a obsahuje širší nabídku programů, včetně 4 stanic ve vysokém rozlišení (HDTV).

zdroj: sateliteinfos.com





Reklama




Vybrané články