Quantcast

Ostravské vysílače čekají výluku vysílání

| redakce | tisk

Plánované výluky vysílání proběhnou ve dnech 25. a 26. 9. 2013. Výluka ostravského vysílače Hošťálkovice dne 25. 9. 2013. Výluka městského vysílače Ostrava - Slezská o den později.

Výluka televizního vysílání potrvá od 6.00 do 15.00 hodin. Z vysílače Hošťálkovice nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov a multiplex 3 s programy Prima Love, Prima ZOOM, Óčko, Óčko Gold, Šlágr TV, Active TV a Polar.

Na vysílači Hošťálkovice dojde také k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 18.00 hodin. Toto se dotkne stanic ČRo Radiožurnál na frekvenci 101,4 MHz, ČRo Vltava na frekvenci 104,8 MHz, ČRo Ostrava na frekvenci 107,3, Frekvence 1 na frekvenci 91 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 89 MHz, Hitrádio Orion na frekvenci 96,4 MHz a Dance music radio Helax na frekvenci 93,7 MHz.

Výluka TV a rozhlasového vysílání z vysílače Hošťálkovice se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváci, kteří přijímají signál z vysílačů Ostrava - Slezská a Lysá hora, které jsou provozovány na stejných TV kanálech v SFN síti, se výluka netýká.

Výluka městského vysílače Ostrava - Slezská dne 26. 9. 2013

Výluka televizního vysílání potrvá od 6.00 do 15.00 hodin. Z vysílače Ostrava - Slezská nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov a multiplex 3 s programy Prima Love, Prima ZOOM, Óčko, Óčko Gold, Šlágr TV, Active TV a Polar.

Na vysílači Ostrava - Slezská dojde také k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 15.00 hodin. Toto se dotkne stanice Evropa 2 na frekvenci 97,7 MHz.

Výluka TV a rozhlasového vysílání z vysílače Ostrava - Slezská se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváci, kteří přijímají signál z vysílačů Hošťálkovice a Lysá hora, které jsou provozovány na stejných TV kanálech v SFN síti, se výluka netýká.

Při plánovaných výlukách budou provedeny pravidelné kontroly anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

zdroj: ČRa

Reklama
Vybrané články