CryptoBox 800 UHD

Každodenní zázraky - v únoru na Viasat Explore

| redakce | tisk

Každý den se střetáváme s tisíci různými věcmi. Některé se zdají být poměrně jednoduché, téměř vše nicméně dnes už považujeme za samozřejmost. Jak ale byla pozlátka moderního života vytvořena?

Profesor Mark Miodownik se vydal na misi, která ma za cíl odhalit úžasné příběhy, ukryté za předměty každodenního použití, na které se všichni spoléháme.

Každodenní zázraky - v únoru na Viasat Explore
▲ Každodenní zázraky - v únoru na Viasat Explore

Nenechte si ujít příběh o tom, jak auta, kterými všichni jezdíme, byla vyrobena z desek oceli, tenších než plechovka a jak je skromný překližkový nábytek výsledkem transformačního procesu, vytvářejícího nový materiál. V neposlední řadě se také dozvíte, že příjemné oblečení, které nosíme a skutečnost, že naše spodní prádlo nespadne, je možné pouze díky naší schopnosti manipulovat s magickým elastickým materiálem.

21. století je známé jako věk zázraků - kdy se slabé a křehké může stát super silným a kdy části lidského těla mohou být vyrobeny stroji. Ve dvou dílech naplněných dosud nepříliš známými poznatky Mark odhalí, jak se surové materiály přeměňují do jednotlivých předmětů každodenní spotřeby. Seriál Každodenní zázraky změní to, jak budete nahlížet na váš domov, na svět a v neposlední řadě i na sebe samotné.

Každodenní zázraky v pátek 6. a 13. února 2015 ve 21:00 hodin na Viasat Explore.

zdroj: Viasat