Široká nabídka DVB-T antén

freeSAT SK vyřadil z nabídky stanici TV Prima

| redakce | Tiskobrázek k článku: freeSAT SK vyřadil z nabídky stanici TV Prima

Zákazníci satelitní platformy freeSAT na Slovensku nemohou od pátku 3.2.2017 sledovat vysílání české komerční stanice TV Prima. Program byl geoblokován - a je dostupný už jen na českých kartách operátora.

"Kanál Prima TV, ktorý ste mali možnosť sledovať na pozícii 12, nie je od dnešného dňa (3. 2. 2017) dostupný u žiadneho poskytovateľa," uvedl operátor freeSAT SK.

"Momentálne nemáme informácie o akejkoľvek náhrade kanála Prima TV. Ak budeme mať informácie ohľadom náhrady, budeme Vás o nej ihneď informovať," dodává operátor freeSAT Slovensko.

Program TV Prima byl začátkem tohoto měsíce vyřazen i z nabídky kabelového operátora UPC BROADBAND Slovakia a postupně stanice opouští sítě i jiných operátorů. Od 23.1.2017 není česká TV Prima (Prima HD i Prima +1 HD) dostupná na slovenských kartách satelitní platformy Skylink. Zákazníci Skylinku na Slovensku mohou sledovat mezinárodní verzi Prima PLUS, která vychází z programového schématu české Primy ale je očištěná od akvizičních titulů na které nemá provozovatel práva pro šíření mimo území České republiky.

Vypínání TV Prima u slovenských operátorů by mělo pokračovat a během tohoto měsíce má národní verze kanálu Prima skončit u všech poskytovatelů televizní nabídky. TV Prima bude dostupná jen na území České republiky.

Podobně postupují i konkurenční komerční televizní skupiny TV Nova, TV Markíza a TV JOJ. Programy od těchto vysílatelů by měly skončit ve druhé zemi nejpozději k 1.3.2017.

Diváci v České republice mohou sledovat zcela legální mezinárodní verze - Markíza International a JOJ Family. Ta druhá je šířena i na klasickou pozemní anténu. Na Slovensku se mohou šířit české programy Nova International, Prima PLUS a také Barrandov Family. Poslední dvě uvedené stanice jsou šířeny i přes pozemní multiplexy na Slovensku.