Quantcast

Ariane 5 vynesla do vesmíru satelity SKY Brasil-1 a Telkom 3S

| redakce | tisk

Nosná raketa Ariane 5 společnosti Arianespace dopravila do vesmíru dva nové telekomunikační satelity SKY Brasil 1 a Telkom 3S. Raketa odstartovala z kosmodromu Kourou z Francouzské Guyany 14.2.2017 ve 22:39 hodin středoevropského času.

Let VA235 byl označen za úspěšný. Šlo o druhý let v tomto roce z kosmodromu ve Francouzské Guyaně a první s raketou Ariane 5. Satelit Sky Brasil-1 je určen pro operátora AT&T/DIRECTV a Telkom 3S pro společnost Telkom Indonesia.

Sky Brasil 1 (SKYB-1) je 10. satelit vynesený Arianespace pro AT&T/DIRECTV. Společnost je světovým lídrem v poskytování digitálních televizních programů a nový satelit bude využívat dceřiná společnost DIRECTV Latin America pro poskytování služeb 12,5 milionům abonentů v Latinské Americe, především dodá služby zákazníkům ve Venezuely, Argentině, Chile, Kolumbii a Brazílii. SKYB-1 bude určen pro poskytování programů ve vysokém rozlišení (HDTV). Satelit je vybaven 60 transpondéry v Ku pásmu a bude fungovat z pozice 43,1°W.

Satelit Sky Brasil 1 vyrobila společnost Airbus Defence and Space na bázi platformy Eurostar E3000.

Telkom 3S je třetím satelitem vynesený Arianespace pro společnost Telkom Indonesia.

Telkom Indonesia je indonéská státní společnost, která dodává telekomunikační, informační, mediální a zábavní služby milionům zákazníků po celém indonéském souostroví.

Telkom 3S bude poskytovat programy v HD rozlišení a také mobilní komunikační a internetové aplikace. Satelit bude zaparkován na pozici 118°E. Satelit poskytne v C pásmu pokrytí Indonésie a jihovýchodní Asie, zatímco rozšířený svazek v C pásmu dodá signály v Indonésii a části Malajsie. Družice bude také vybavena transpondéry v Ku pásmu.

Telkom 3S je 146. satelitem vyrobený Thales Alenia Space a vynesený Arianespace. Družice je na bázi platformy Spacebus 4000B2.

Reklama
Vybrané články