Široká nabídka DVB-T antén

HbbTV u Šlágr TV na satelitu má přinést 100 tisíc nových diváků

| redakce | Tisk

Včera byla u satelitní distribuce česko-slovenské lidové televize Šlágr TV spuštěna hybridní platforma na bázi HbbTV. Satelitní diváci Šlágr TV tak vedle lineárního obsahu mohou konzumovat i video obsah na vyžádání jako Šlágr Dechovky, TV Písnička, Country No. 1 a nově i soutěž Zlatá Šlágr.

Celkový počet diváků Šlágr TV s interaktivní televizí se odhaduje na 350.000 za měsíc.
Obrázek k textu: HbbTV u Šlágr TV na satelitu má přinést 100 tisíc nových divákůObrázek k textu: HbbTV u Šlágr TV na satelitu má přinést 100 tisíc nových diváků

V současné chvíli jsme naměřili skvělých 250.000 unikátních televizorů s HbbTV. Předpokládáme, že satelitní distribuce přinese dalších 100.000 televizorů,“ očekává Robert Kvapil, obchodní ředitel ŠlágrTV. „Divácká skladba Šlágru je unikátní v tom, že se na internetu běžně nepohybuje a tudíž nekonzumuje onlinový obsah. To už ale teď neplatí. S HbbTV umíme doručit divákovi běžné internetové formáty přímo do televize, na to tom největším displaji v domácnosti,“ dodává.

Šlágr TV s HbbTV aplikací je dostupná v celoplošném DVB-T multiplexu 3 u společnosti České Radiokomunikace. Nově i pro satelitní diváky na družici Astra 3B (23,5°E), kde působí i satelitní platforma Skylink.