Quantcast

Všechny zápasy ME ve fotbale žen na Eurosportu

| redakce | tisk

Fotbaloví fanoušci napříč Evropou budou moci sledovat všechny zápasy ME žen ve fotbale na Eurosportu a na internetovém přehrávači Eurosport Player. ME se koná v Nizozemsku a odstartuje duelem domácího Nizozemska s Norskem v neděli 16. července v 18:00 hodin.

Na evropském šampionátu se představí osminásobný vítěz Německo, stříbrné z olympijských her Švédsko a evropské fotbalové velmoci Španělsko, Itálie, Francie a Anglie. Finálový zápas se bude hrát v Enschede v neděli 6. srpna v 17:00 hodin.

Eurosport bude všech 31 zápasů šestnácti týmů vysílat živě na stanici Eurosort 1. V případě dvou zápasů ve stejném čase živě na Eurosport 1 a Eurosport 2. Pro semifinále a finále využije 14 kamer, což je více, než využíval pro ženský fotbalový zápas kdykoli v minulosti. Pro ostatní zápasy turnaje je připraveno 12 kamer.

Eurosport navazuje na hrdé dědictví vysílání špičkového ženského sportu, nejen ve fotbale, ale také v tenise a mnoha olympijských a zimních sportech. V roce 2016 Eurosport vysílal finále Ligy mistrů žen, které napříč kontinentem sledovalo 1,6 milionu diváků.

František Straka, bývalý reprezentant a známý fotbalový komentátor a expert, ženský fotbal oceňuje: „Já ženský fotbal uznávám, v Německu, kde jsem působil, je nesmírně populární. Je zajímavé podívat se na tuto hru v ženském podání.“

Kdysi nám kapitánka české reprezentace Veronika Pincová v rozhovoru říkala, že fotbalistky nesimulují tolik, jako jejich mužští kolegové. František Straka: „Souhlasím. Ženy mají v sobě něco... prostě emoce kolem faulů nedávají tak najevo, jako chlapi.“

Chlapi si většinou myslí, že holky hrát fotbal neumí, ale není to tak. Hrajeme hezký fotbal, jsou v něm emoce, bojovnost. Líbilo by se mi, kdyby nás začali brát vážněji a více sledovat,“ dodává Veronika Pincová.

Generální ředitel Eurosportu Peter Hutton: „Od tenisu po zimní sporty, od atletiky po plavání, Eurosport vždy vysílal světové události ženského sportu. Jsme nadšení, že Eurosport je jediným místem, kde mohou diváci sledovat každou minutu každého zápasu ME ve fotbale žen.“

Reklama
Vybrané články