Quantcast
Konference Radiokomunikace

Startuje italská Serie A na stanicích Sport1 a Sport2

| redakce | tisk

Již tento víkend začíná fotbalová Serie A a díky stanicím Sport1 a Sport2 mohou fotbaloví fanoušci být u toho. Během každého kola se mohou těšit minimálně na tři přímé přenosy těch nejatraktivnějších zápasů z každého kola.

Hned na úvod je čeká souboj mistrovského Juventusu s Cagliari (PP na Sport2 v sobotu 19. srpna od 18:00).

Hegemon italského fotbalu Juventus měl v létě v plánu přivést vycházející hvězdu českého fotbalu Patrika Schicka, ale z přestupu sešlo kvůli údajným zdravotním potížím mladého útočníka. Ten by nově mohl zamířit do konkurenčního Interu Milán. Juventus ale může mrzet spíše odchod klíčového obránce, dlouholeté opory zadních řad a obecně jedné z ikon italského fotbalu Leonarda Bonucciho, do konkurenčního AC Milán. Ten za jednoho z nejlepších světových stopperů neváhal zaplatit 40 milionu eur a rovnou z něj udělal kapitána týmu. A to Bonucci nebyl pro AC Milán jedinou posilou. Za nové hráče totiž Rosonerri celkem vydali přes 150 milionů eur. Boj o titul mistra Serie A by tak měl být otevřenější, než v předchozích letech, kdy Juventus ligu vyhrával s výrazným bodovým rozdílem a jedinou konkurenci pro něj představovaly týmy v evropských pohárech.

Italskou ligu se na stanicích Sport1 a Sport2 ale vyplatí též sledovat i kvůli plejádě českých a slovenských hvězd. Již zmiňovaný Patrik Schick je hned po první sezoně považován za jednoho z nejlepších útočníků soutěže a Sampdoria Janov se může těšit na historicky rekordní přestupovou částku, kterou za něj zinkasuje. Upevnit pozici v týmech si zase bude chtít dvojice Ladislav Krejčí (Boloňa) a Jakub Jankto (Udinese). Oba čeká klíčová druhé sezona v Serii A během které budou chtít ukázat, že výborné výkony z té loňské nebyly náhodné. Jankto navíc bude mít nově českého parťáka. Z pražské Slavie totiž právě do Udinese Calcio přestoupil reprezentant Antonín Barák. Prosadit se též budou chtít mladíci Stefan Simič (AC Milán) a Lukáš Zima (Janov).

A i slovenští fanoušci se mají na co těšit. Hned šestice Slováků by měla nastupovat za týmy nejvyšší soutěže na Apeninském poloostrově. Kromě hvězdného Marka Hamšíka, který by měl být opět oporou Neapole, se fanoušci mohou těšit na Milana Škriniara (Inter Milán), Dávida Ivana (Sampdoria Janov), Norberta Gyönbéra (AS Řím) a dvojici Ľubomíra Tuptu a Šimona Štefance, kteří nastupují za nováčka soutěže Hellas Verona.

Přímé přenosy na stanicích Sport1 a Sport2 z prvních dvou kol Serie A 2017/2018

1. kolo

Sobota 19. srpna
18:00 Juventus - Cagliari
PP na Sport2

20:45 Hellas Verona - Neapol
PP na Sport2

Neděle 20. srpna
18:00 Atalanta - AS Řím
PP na Sport1

20:45 Inter Milán - Fiorentina
PP na Sport1

2. kolo

Sobota
18:00 AS Řím - Inter Milán
PP na Sport2

Neděle
18:00 Torino - Sassuolo
PP na Sport1

20:45 Neapol - Atalanta
PP na Sport1

zdroj: AMC

Reklama
Vybrané články