CryptoBox 800 UHD

Fotbalová Bundesliga bude i v Česku. Otázkou je kdy

| redakce | tisk

Nová sezóna německé fotbalové Bundesligy začíná již o tomto víkendu. Zatím ale není jasné, kdo bude přímé přenosy z této lukrativní fotbalové soutěže v Česku vysílat.

Portál RadioTV.cz proto oslovil zástupce DFL (Deutsche Fußball Liga) o informaci, zda Bundesligu uvidí i diváci v České republice.

Vzhledem k tomu, že se v procesu mezinárodní distribuce práv angažují třetí strany, nejsme momentálně oprávněni oficiálně informovat o vysílateli zápasů Bundesligy v České republice. Můžeme vás však ujistit, že Bundesliga bude vysílána na území České republiky také v sezóně 2017/18,“ uvedli zástupci DFL (Deutsche Fußball Liga).

Práva na jeden přenos z každého kola Bundesligy z aktuální sezóny pro slovenské území získala televizní skupina Markíza. Přenosy plánuje vysílat na programu Dajto.

Vybrané přenosy bude vysílat i provozovatel televizní skupiny Eurosport na svém programu Eurosport 2 Xtra. Ten je ale poskytován jen na území Německa. Eurosport 2 Xtra vysílá stejný obsah jako německá verze televize Eurosport 2. Liší se jen v době přenosů z fotbalové Bundesligy. Kanál Eurosport 2 Xtra je součástí doplňkového placeného balíčku německé platformy HD+, která je šířena přes satelitní systém Astra na pozici 19,2°E.