Široká nabídka DVB-T antén

7743 programů na satelitech SES, 2601 v HD a 24 v UHD

| redakce | tisk

Satelitní operátor SES (Astra) šířil na konci září 2017 přes svoji flotilu celkem 7743 televizních programů, což je meziročně o šest procent více. Nejvíce nových programů se objevilo v Evropě, Severní Americe a v mezinárodním měřítku.

Počet programů v HD rozlišení se zvýšil o sedm procent na 2601 HD programů a nyní tvoří 33,6 procenta z celkového počtu programů (před rokem: 33,3%).

Zvyšuje se i podíl programů ve formátu MPEG-4. Z 59,9% (před rokem) na 63,5 procenta.

Za rok se i zvýšil počet stanic v Ultra HD rozlišení ze 17 na 24.

Operátor upevňuje svoji pozici. Nedávno podepsal významnou smlouvu s operátorem pay-tv Sky Deutschland na pronájem sedmi transpondérů na pozici 19,2°E. V tomto měsíci SES podepsala desetiletou dohodu s provozovatelem teleshoppingové sítě QVC na zajištění distribuce nového UHD program a také rozšíření stávající smlouvy na distribuci vysílání v SD i HD.

SES také podepsala mnohaletou smlouvu s operátorem pay-tv služby Viasat Ukraine pro vysílání 40 placených televizních programů, včetně 13 v HD rozlišení. Pro distribuci programů do prvního pozemního multiplexu si Uzbekistán vybral kapacitu právě u operátora SES (Astra).