CryptoBox 800 UHD

Návrat italské hudební Deejay TV jako FTA program

| redakce | tisk

Na italský televizní trh se vrátila populární stanice Deejay TV. Tentokrát jako bezplatný program pro mladé diváky. Kanál je výhradně zaměřen na videoklipy italských a mezinárodních interpretů.

Vysílání Deejay TV bylo spuštěno v roce 2002 jako hudební televize populární rozhlasové Radio Deejay. Bezplatné vysílání bylo šířeno přes pozemní vysílače i přes satelit. Postupem času se ale program Deejay TV rozšiřoval o seriály a jiné nehudební pořady. Satelitní signál byl proto později zakódován a dostupný jen pro diváky platforem TivúSat a Sky Italia.

V lednu 2015 se majitel televize Deejay TV, společnost Gruppo Espresso, dohodl na prodeji stanice. Discovery Italia, která se stala novým majitelem televize, představila Deejay TV v září stejného roku pod novým názvem NOVE (Devět), což je programová pozice stanice v italském pozemním multiplexu. Po čase se Deejay TV vrací na trh jako staronový kanál.

Návrat italské hudební Deejay TV jako FTA program
▲ Návrat italské hudební Deejay TV jako FTA program

Stanici Deejay TV mohou italské domácnosti sledovat zcela zdarma na klasickou pozemní anténu, volně i na webu deejay.it/tv a na satelitu mohou stanici naladit abonenti pay-tv Sky Italia, kde nahradila původní exkluzivní program myDeejay. Majitelé set top boxů s podporou režimu multistream mohou volně vysílaný signál Deejay TV naladit na pozici 12,5°W. Příjem je bezproblémový i s parabolami malých rozměrů.

technické parametry - Deejay TV (distribuční linka):

Eutelsat 12 West B (12,5°W), freq. 12,718 GHz, pol. H, SR 36510, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK/multistream, stream 36, FTA

technické parametry - Deejay TV (DTH příjem / Sky Italia):

Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), freq. 12,616 GHz, pol. H, SR 29900, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, CA Videoguard