CryptoBox 800 UHD

Intelsat spouští novou platformu pro střední a východní Evropu

| redakce | tisk

Americký satelitní operátor Intelsat spouští novou MCPC mediální platformu pro region střední a východní Evropu. Nová MCPC platforma se stane součástí IntelsatOne a poskytne regionálním a mezinárodním vysílatelům cenově výhodné řešení k rozšíření distribuce do kabelových headendů, DTH a distribuce do internetových IPTV sítí.

Encompass Digital Media, globální společnost zabývající se poskytováním technologických služeb, poskytne distribučním a mediálním společnostem satelitní služby v Londýně a Intelsat nabídne další pozemní a uplinkové služby z německého teleportu Fuchsstadt. Vysílatelé mohou využít kapacitu k distribuci SD nebo HD obsahu sítě IntelsatOne nebo Encompass.

Platforma podporuje kompresi MPEG-2 a MPEG-4. Výkon transpondéru umožní DTH příjem s parabolou o průměru 60 cm v hlavní zóně pokrytí.

Nová MCPC platforma poskytne poskytovatelům obsahu okamžitý přístup k jedné z předních video pozic v Evropě, na družici Intelsat 10-02 (1°W). Přes tento satelit poskytují své služby 4 přední DTH platformy s více než 425 unikátními kanály, které může přijímat zhruba 18 milionů domácností v Evropě.