Novinky MTS TV: 2 nové programy v Ultra HD, překlopení do HEVC

| redakce | tisk

Operátor ruské satelitní platformy MTS TV (ABS 2A, 74,7°E) chystá významné změny ve své programové nabídce - do nabídky budou zařazeny nové SD, HD i UHD programy. Některé naopak skončí. Zároveň budou některé stanice překlopeny do HEVC.

Všechny změny MTS TV jsou naplánovány na 18.4.2018 a dotknou se zákazníků s balíčky Bazovyj a Detskij, což znamená, že se úprava nabídky bude týkat všech klientů.

Celkový počet programů balíčku Bazovyj se k uvedenému datu zvýší ze 180 na 184 programů. Zákazníci budou mít přístup k 37 HD programům a také dvěma novým v Ultra HD kvalitě.

Novinky MTS TV: 2 nové programy v Ultra HD, překlopení do HEVC
▲ Novinky MTS TV: 2 nové programy v Ultra HD, překlopení do HEVC

Aktuálně MTS TV nabízí v základní nabídce 34 HD programů. Po programových změnách bude poskytovat 37 HD stanic a celkem 3 v UHD rozlišení.

MTS TV přestane poskytovat 6 programů - Voprosy i otvety, Domašnyje životnyje, Psichologia 21, Iljusion+, Detskij Mir / Teleklub, Avto Plus skončí v balíčku Bazovyj. V balíčku Detskij skončí stanice se stejným názvem - Detskij.

Naopak bude do nabídky MTS TV zařazeno celkem 10 programů a všechny budou už ve formátu HEVC (H.265) - kanál o lovu "Dikaja ochota HD", rybolovu "Dikaja rybalka HD", seriálový program "Telenovella", vzdělávací kanál o medicíně "Doktor", zábavní "Sarafan", dětský "V gostjach u skazki", regionální program "Groznyj", motoristický program v HD "Avto Plus HD" a také UHD programy "Fashion TV 4K" a "Ultra HD Cinema".

Vedle nových stanic v HEVC budou do tohoto formátu převedeny některé stávající - "LDPR TV", "Discovery Science HD", "Discovery ID Xtra", "Travel+Adventure HD", "RTD", "RTD HD", "Eurosport 2 HD", "RT HD", Fox Life HD" a "BelRos".

Pro příjem programů v HEVC budou abonenti potřebovat televizor nebo set top box s podporou HEVC, ideálně až do rozlišení 4K (Ultra HD).